previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

مراقبت از پوست با گلسیرین در طب سنتی….


مراقبت از پوست با گلسیرین در طب سنتی….

مراقبت از پوست با گلسیرین در طب سنتی….

گلسیرین

نامهای دیگر: پروپان تریول-گلسیرین براته

خواص درمانی گلیسیرین:

۱- برای درمان چاک گوشه  لب، چند روزی هر روز صبح و شب روی آن گلسیرین بمالید.

۲- برای دفع لک قهوه ای زبان که مثل خون مردگی است، آن را به وسیله  پنبه به زبان بمالید و تکرار کنید تا مرتفع شود.

۳- برای درمان خونریزی لثه پنبه ای را در محلول گلسیرین یده آغشته کنید و محکم به لثه ها بکشید.

۴- لثه  کودک را اگر با گلسیرین براته مالش دهید، خارشی لثه را برطرف میکند.

علاوه برقابلیت بازگرداندن رطوبت کافی به پوست و موی سر و پوست خشک بدن، گلیسیرین برای رشد موها نیز مورد استفاده قرار گرفته و برای موهای خشک و شکننده بسیار مفید خواهد بود.چنانچه پوست سر شما ،شدیدا خشک و پوسته پوسته شده است،ماساژ گلیسیرین ، تا حد زیادی این خارش و تحریک را کاهش خواهد داد.

اما کسانی که موهایی چرب یا نرمال دارند ، ازاین اینکار اجتناب نموده و در عوض ،از محصولاتی که حاوی میوه مغذی آواکادو روغن جوجوبا هستند ،استفاده کنند.

جدا از خاصیت مرطوب کنندگی ،گلیسیرین برای تقویت موها بسیار مفید بوده و ازشکنندگی و دوشاخه شدن آنها به نحو موثری جلوگیری شده و ترکیب آن با دیگرروغن های مفید،آب و عسل و …موجب سلامت پوست و موی سر خواهد شد.

در ضمن گلیسیرین را می توان با آب ،آلوئه ورا ، روغن هایی مثل اسطوخودوس ،رزماری و مقدار کمی نرم کننده ترکیب کرده و آن رادر ظرف اسپری ریخته، فریزکنید و ۳-۲ روز در هفته برای پوست و موی سر از آن استفاده نمایید.پوست و موی سر را با این محلول ماساژ داده و اجازه دهید دو دقیقه روی موهای مرطوب بماند ،بعد موها را بشویید.

همچنین استفاده مرتب از مخلوط گلیسیرین با آب ، موجب رشد موهای جدید، البته با بافتی بهتر از گذشته می شود.در بسیاری از محصولات تجاری، این روغن به عنوان یکی از اجزاء اولیه تشکیل دهنده آنها محسوب شده و موها را مرطوب می سازد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد