مراقبت های بعد از زایمان سزارین


مراقبت های بعد از زایمان سزارین

مراقبت های بعد از زایمان سزارین

 

هنگامی که پرستار و متخصص بیهوشی از ثبات علایم حیاتی شما اطمینان یافتند، و از بی حسی به حالت عادی برگشتید، از اتاق ریکاوری مرخص می شود . به طور کلی یک تا سه ساعت بعد از زایمان. با یک برانکار به اتاقی در بخش منتقل می شوید، جایی که مابقی دوره ی بهبودی را در آن می گذرانید.

روز زایمان در روز سزارین، باید فقط برای ماندن در تختخواب برنامه ریزی کنید. باید به خاطر داشتن سوند شاکر باشید، زیرا برای بلند شدن و رفتن به دستشویی نگرانی ندارید. اگر جراحی خود را صبح زود انجام داده باشید، شاید دوست داشته باشید بعدأ هنگام غروب از جای خود بلند شوید، حتی اگر فقط در حد نشستن بر روی صندلی باشد. فقط حتما از پرستار خود سوال کنید تا ببینید بلند شدن مانعی دارد یا نه، هنگامی که برای اولین بار از جای خود بلند می شوید، مطمئن باشید کسی برای کمک به شما در آنجا حضور داشته باشد.

اگرچه هنوز برخی از دکترها ترجیح می دهند بیماران بلافاصله بعد از سزارین هیچ نوع غذایی نخورند، بسیاری از دکترها در حال حاضر کمی بعد از جراحی اجازهی خوردن و آشامیدن به خانم ها می دهند. اغلب در می یابیم بیمار برای آنچه باید یا نباید انجام دهد، بهترین قاضی است.

اگر احساس دل آشوبه و تهوع دارید، بهتر است چیزی نخورید. ولی اگر احساس گرسنگی می کنید، نوشیدن مایعات و خوردن مقدار کمی غذای جامد احتمالا خوب است. مانند خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند، انتظار مقداری خونریزی مهبلی (نفاس) را بعد از سزارین داشته باشید. خونریزی ممکن است در طول چند روز اول بعد از جراحی، کاملا شدید باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد