قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / مراقبت های قبل از بارداری را جدی بگیرید!!
مراقبت های قبل از بارداری
مراقبت های قبل از بارداری

مراقبت های قبل از بارداری را جدی بگیرید!!

مراقبت های قبل از بارداری را جدی بگیرید!!

مراقبت های قبل از بارداری

تصمیم گیری: اولین شرط برای تصمیم گیری درست، داشتن اطلاعات کافی است. باید نقاط قوت و ضعف انتخاب خود را به درستی بشناسدهمواره به یاد داشته باشید که مراقبت از نوزاد از زمان قبل از لقاح آغاز خواهد شد. برای شروع میتوانید به پزشک یا ماما مراجعه کنید. پزشک یا ماما میتواند با بهره گیری از دانش و تجربیات خود بهترین و اصولی ترین نکات را در اختیار شما قرار دهد. هنگام معاینه و بررسی پزشک، از پرسیدن سؤالاتتان نهراسید. مطمئناً پزشک بدون ناراحتی به پرسشهای شما پاسخ حد خواهد داد. علاوه خواهند شد که رابطه عاطفی بهتر و نزدیکتری با پزشک یا ماما برقرار کنید

آیا بدن برای بارداری آماده است؟ بارداری بزرگترین تغییر فیزیکی است که بدن شما تاکنون تجربه کرده است، بنابراین قبل از این که تصمیم به باردار شدن بگیرید باید مطمئن شوید که بدنتان در بهترین حالت ممکن قرار دارد. حتی همسرتان نیز باید مراقبت های ویژه ای از بدن خود به عمل آورد. زیرا برخی تغییرات چون خوردن و آشامیدنی ها و مواد غذایی سالم می توانند مستقیماً بر کیفیت اسپرم تأثیر گذارند.

آیا میتوان جنسیت کودک را انتخاب کرد؟ متخصصان در این باره تردید دارند اما این تردید موجب نشده است که دست از تحقیقات خود بردارند. با افزایش روزافزون اطلاعات در مورد چگونگی مکانیسم لقاح، دانشمندان تئوری های زیادی درباره احتمال انتخاب جنسی کودک ارایه داده اند اما هیچ کدام از آنها تاکنون به شکل رسمی از طرف انجمن های پزشکی به تأیید نرسیده است. اغلب تئوریها بر اساس این عقیده اند که در زمان لقاح اسپرم های حامل کروموزوم پسر، تندتر از اسپرم های حاوی کروموزوم دختر حرکت می کنند. اما یک گروه تحقیقی مجله پزشکی انگلستان، در سال ۱۹۹۵ به بررسی ارتباط بین زمان تخمک گذاری و لقاح پرداخت و اعلام کرد: «تاکنون هیچ نوع رابطه ای بین سرعت حرکت اسپرم ها و تعیین جنسیت کودک یافت نشده است.» شاید مطالعاتی که در سپتامبر ۱۹۹۸، از سوی محققان ژنتیک در فیرفاکس (FairfaX) انجام شده است مورد توجه والدینی که مایلند فرزند دختر داشته باشند قرار گیرد. این محققان معتقدند که قادرند جنس کودک را با روش خاص تعیین کنند.در این روش DNA با رنگهای فلورسانت، رنگی شده و دسته بندی میگردند.با توجه به این واقعیت که اسپرم های حاوی کروموزوم Y (سازنده سلول های پسر) ۲/۸ درصد کمتر از اسپرمهای حامل کروموزوم X (سازنده سلول های دختر) دارای مواد ژنتیکی هستند، میتوان نتیجه گرفت که اسپرمهای حامل X در رنگ آمیزی کاملا مشخص می گردند. سپس با یک تعیین کننده DNA، این اسپرمها جدا می شوند و با لقاح مصنوعی به رحم زن منتقل می گردند.با این وجود به خاطر داشته باشید که هیچ کدام از این تئوری ها برای تعیین جنسیت کاملاً تأیید نشده اند و حتی برخی دیگری را نقض میکنند. دکتر وین برگ (Weinberg) رئیس انستیتوی ملی بهداشت آمریکا میگوید: «تمام این تئوری ها پشتوانه تحقیقاتی اندکی دارند.»اما هنوز هم بسیاری از والدین سعی می کنند با خریدن کیتهای کننده جنسیت و یا استفاده از نمودارهای تعیین دمای بدن (BBT) و یا کنترل موکوس سرویکس ، جنسی کودک خود را انتخاب کنند.

مطلب پیشنهادی

بهداشت دهان کودک

توصیه های مهم در زمینه بهداشت دهان و دندان کودکان ناتوان

توصیه های مهم در زمینه بهداشت دهان و دندان کودکان ناتوان   – انجام فلورایدتراپی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *