مراقبت های پس از زایمان


مراقبت های پس از زایمان

مراقبت های پس از زایمان

 

در صورت شیرده ی مصرف این داروها بلامانع است. ، از ایستادن به مدت طولانی خودداری کنید، زیرا باعث تشدید درد می شود. و پس از اجابت مزاج، برای تمیز کردن خود با دستمال کاغذی، سعی کنید موضع را آلوده نکنید. موضع دور مقعد را با دستمال کاغذی جداگانه ای تمیز کنید و دستمال را از عقب به سمت جلو نکشید.

در صورتی که موضع اطراف مقعد یا پرینه ملتهب باشد، فقط سعی کنید موضع را به جای پاک کردن خشک کنید.شاید متوجه ش وید استفاده از دستمال های مرطوب نوزاد واقعا مؤثر باشد، زیرا می تواند به راحتی موضع را تمیز کرده، تکه تکه نمی شود و بر روی بافت های در حال ترمیم نرم است. هیچ چیزی در مهبل خود قرار ندهید (مانند تامپون) و از دوشهای مهبلی تا شش هفته ی اول استفاده نکنید.

عطر هر از گاهی با درآوردن کفش های خود و دراز کشیدن به مدتی کوتاه، نیروی جاذبه را از روی پرینه ی خود بردارید که حائز اهمیت است . از آنجا که به شدت مشغول مراقبت از نوزاد جدید خود هستید، یافتن زمانی برای این کار مشکل است، ولی این کار را در اولویت قرار بدهید. و امیدوار باشید  معمولا در ظرف یک هفته و به طور حتم ظرف دو هفته، اکثر ناراحتی شما از بین می رود.

در صورتی که به ش دت ناراحت باشید، شاید مایل باشید از پزشک خود بخواهید برایتان مسکنهایی تجویز کند. اگر متوجه شدید موضع پرینه تان قرمز یا بنفش یا ملتهب شده است، اگر دچار تب یا متوجه ترشح بدبویی شدید، به پزشک خوداطلاع بدهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد