قالب وردپرس درنا توس
مرد
مرد

مرد ، هنر گوش دادن و …

 مرد ، هنر گوش دادن و …

زن خود را درک کنید

همانطور که مرد همیشه دوست دارد در کنار همسرش قدرتمند باشد زن هم دوست دارد قابل درک باشد؛ یعنی مرد زندگی اش او را درک کند، شما خواننده گرامی باید بدانید زن زمانی برای شما و خانواده تان یک نعمت و یک وجود با برکت می شود که شما بتوانید او را درک کنید. اگر شما همسرتان را نفهمید او فردی عصبی دلگیر و غیرصمیمی می شود، شما مردان برای انجام این مهم باید نکات ذیل را مد نظر قرار دهید

صمیمی گوش دهید

امروزه اکثر مردم بیشتر مایل هستند صحبت کنند تا اینکه به حرف دیگران گوش دهند، در صورتی که در ایجاد روابط سالم اجتماعی باید به این نکته توجه کنید که با  پرحرفی دیگران را اذیت نکنید و مقداری هم به حرف دیگران گوش دهید یا به معنای دیگر کمی هم اجازه دهید دیگران حرف بزنند اما از روابط اجتماعی که بگذریم و به بحث خودمان برگردیم باید مردان این نکته را به خوبی و با دقت رعایت کنند زنها دوست دارند اتفاقاتی را که از دیدگاه خود مهیج و جالب هستند و یا صحبت  درونی خود را برای شوهرشان بازگو کنند، در آن لحظه شوهر باید به دقت به صحبت  همسر گوش کند و دقیقاً تمام توجه خود را به او معطوف دارد.

وقتی مردی گوش دادن را می آموزد و احساسات زن را به درستی تفسیر می کند برقراری ارتباط ساده تر می شود، مانند هر هنر دیگر (گوش دادن نیز به تمرین احتیاج دارد). همه روزه وقتی به منزل می رسید از او بپرسید که آن روز را چگونه گذرانده ای و به این ترتیب هنر گوش دادن را با تمرین کنید.

 چاره جویی نکنید

بعضی مردان گمان می کنند که زن ها وقتی مطالبشان را برای آنها می گویند برای چاره جویی و تدبیر است، در صورتی که این طور نیست، در اکثر اوقات خودشان چاره کار را کرده اند و فقط برای این که گفته باشند تا هم خود راحت شده و هم مرد را به درک خود وادارند مطالب را بازگو می کنند.

 توجه کنید

هر انسانی از توجه کردن دیگران به خودش لذت می برد. اما این مسئله بین خانم از اندازه ناراحت و از حساسیت بالاتری برخوردار است و مردان بایدبدانند که در ظاهر نباید زن را فراموش کنند چون حتی اگر مرد در باطن عاشق همسرش باشد اما آن را بروز ندهد هر لحظه خطری در کمین است.در یک جمله می توان گفت که زن دوست دارد به او توجه شود و از اینکه مورد توجه دیگری است لذت می برد، حالا اگر مرد بتواند این ماموریت را به خوبی انجام دهد. هر دو به مراد خود رسیده اند ولی اگر مرد این وظیفه و ماموریت را فراموش کند. زن سعی میکند مورد توجه دیگری واقع شود.

 احترام بگذارید

همیشه مردان گمان می کنند که احترام مخصوص آنهاست و باید همیشه زنها مردان را مورد احترام قرار دهند و جلوی کودکان شان، فامیل، بستگان و غیره به آنها احترام بگذارند. احترام گذاشتن یک طرفه نیست بلکه مرد همانطور که از دیگری این توقع را دارد باید خودش به همسرش احترام بگذارد و در مقابل دیگران او را بزرگ شمارد. با اطمینان میتوانم بگویم بزرگترین گله ای که زنان از شوهرشان دارند همین عدم احترام شوهر نسبت به زن است.

 حمایتش کنید

مردان برای اینکه بتوانند به خوبی همسر خود را درک کنند باید از حیث زبان و عملی او را حمایت کنند. در عملی که مشخص است اما از حیث زبان باید همیشه زن را قوت قلب بخشند، دایم به او بگویند که حمایتش می کنند او را تنها نمی گذارند و در روز سخت حامی و پشتیبان او خواهند بود.زن احتیاج به توجه دارد رابطه زناشویی یک فرآیند بده بستان، دوستی و شراکت است، موفقیت در یک رابطه زناشویی بستگی به این دارد که تا چه اندازه در اعطا مهر و محبت بخشنده بوده و توانایی این بخشندگی را داشته  باشید

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *