قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ایا مزاج همسر اینده خود را در ازدواج میشناسید
مزاج شناسی در امر ازدواج
مزاج شناسی در امر ازدواج

ایا مزاج همسر اینده خود را در ازدواج میشناسید

 مزاج شناسی در امر ازدواج

از عوامل بسیار مهمی که باید در درنظر گرفت، موضوع مزاج شناسی مطرح می شود، این است که چرا زوجی که میخواهند با هم ازدواج کنند برای تفاهم بیشتر باید تطابق مزاجی داشته باشند؟ دلیل آن را با چند مثال بیان می کنیم. گرم مزاجان افرادی فعال و پرجنبوجوش هستند و سرد مزاجان باشند، بدون شک به سختی می توانند همدیگر را تحمل کنند. این موضوع دربارهٔ دو دوست هم صادق است.

در خوابگاه چند دانشجو در یک اتاق باهم زندگی می کنند. آن ها مزاجهای گوناگون دارند اغلب نمیتوانند همدیگر را تحمل کنند و گاهوبیگاه به رفتار یکدیگر حس دوستی واقعی به یکدیگر داشته باشند. فرد فعال و پرانرژی از فرد کم انرژی و کم حوصله خوشش نمی آید. فرض کنید زن و شوهری به میهمانی دعوت شدهاند. زن سرد مزاج است و مرد گرم مزاج، مرد به دلیل گرم مزاجی به سرعت آماده می شود؛ اما زن به دلیل سردبودن مزاجش بسیار کند عمل می کند و شوهرش مدت زیادی در خودرو منتظر میماند تا او اماده شود. اگر این مشکل ها در زندگی زیاد شود به مرور عشق و علاقه ان زوج به هم کم خواهد شد. پس مبحث مزاج و ازدواج را باید بسیار جدی بگیریم و سعی کنیم دربارهٔ ان اگاهی کسب کنیم تا اگر با مزاج های گوناگون در کنار هم هستیم، دستکم بدانیم چگونه با یکدیگر سازگار شویم و از کنارهم بودن لذت ببریم. بدون درنظرگرفتن مزاج میتوان به این تطابق رسید؛ ولی با میگیرد. در مزاج شناسی از خصوصیات بدنی نیز می توان کمک گرفت و به حالتهای اخلاقی و روحی افراد پی برد.

مزاج شناسی مشکلات جنسی

بحث مزاج شناسی در برطرف کردن مشکلات جنسی نسبت به دیگر مشکلات اهمیت و کارایی بیشتری دارد. به جرات می توان گفت بسیاری از مشکلات جنسی که پزشکان و روانپزشکان از شناخت ان ناتوانند میتوان با طب سنتی به راحتی ان را درمان کرد.

 مزاج شناسی در  امر ازدواج  ادامه  نسخه دوم….

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *