قالب وردپرس درنا توس
مزاج
مزاج

مزاج

مزاج

قدما معتقدند که در آفرینش اجسام عنصری خالص یافت نمی شود و تمام موجودات، اشیاء و آنچه دیده می شود مخلوط یا ممزوجی از عناصر به نسبت های مختلف است. خواص مختلفی که در اجسام دیده می شود به علت همین اختلاف ترکیبی آنها است، تغییر شکل، اندازه، حجم، وزن، قد و همهٔ اختلافاتی که در عالم آفرینش دیده می شود. مربوط به اختلاف یا کم و زیادی عناصر سازنده آنها است، این اختلاف ساختمانی از نظر علمی مورد بحث همه محافل جهان است. اختلافات بالا از زندگی ذرهای حیات سرچشمه میگیرد که همه مربوط به اسید دزوکسی ریبونوکلوئیک یا A.D.N و دزوکسی ریبونوکلئیک ” یا DNA میباشد.

پس می توان مزاج را چنین تعریف کرد که:

مزاج عبارت است از حالتی که در اثر واکنش متقابل اجزای ریز مواد به وجود می آید. در این واکنش تقابل، قسمت زیادی از یک یا چند ماده با بخش زیادی از ماده با مواد متخالف با هم میآمیزند (بر هم تأثیر میکنند) و از این آمیزش یا تأثیر، کیفیت متشابهی حاصل میشود (بنام مزاج) لذا میتوان چنین گفت که مزاج حالت فعالیت کل بدن یا اجزای بدن است.

باید دانست که هر فردی دارای مزاجی است مربوط به خود که با مزاج های دیگر افراد متفاوت است و مزاج هرکس مخصوص به خود اوست دانشمندان طب گیاهی معتقدند:

همانطوری که افراد بشر از حیث شکل، اندام، قد، وزن و بالاخره صورت ظاهری تفاوت دارند از حیث حالت وضعیت بدنی نیز مختلف اند. این اختلاف به علت موادی است که بدنآنها را می سازد، ورود روزانه اجزاء و مواد مختلف به بدن باعث به وجود آمدن مزاج می شود.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *