قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / مزیت های دندانپزشک خانواده برای کودکان
دندانپزشک خانواده
دندانپزشک خانواده

مزیت های دندانپزشک خانواده برای کودکان

مزیت های دندانپزشک خانواده برای کودکان

 

* سعی کنید یک دندانپزشک متخصص کودکان برای خانواده داشته باشید و همواره کودکان خود را فقط نزد او ببرید. بردن کودک به مطب دندانپزشکان مختلف ضمن ایجاد اضطراب جدیدی در کودک ، موجب از دست دادن سابقه کارهای قبلی انجام شده نیز می شود؛ به علاوه دندانپزشک قبلی پس از آشنایی با روحیات کودک و شناخت روش کنترل او و نحوه رفتار با او میتواند خدماتی با کیفیت بهتر انجام دهد.

* کودکان را از سنین خردسالی حتی از زمان رویش دندانهای شیری تحت نظر یک دندانپزشک قرار دهید و اگر کار درمانی هم نداشته باشد، جهت انجام کارهای ساده پیشگیری حتی برای ملاقات با دندانپزشک خود و آشنا شود باید بسیاری از ناتوانین کار هم احوالپرسی هر چند گاه یک بار آنها را به مطب ببرید.

* توجه داشته باشید جایزه را برای کار انجام شده می دهند.

هیچگاه قبل از مراجعه به دندانپزشک و قبل از انجام کار به کودک جایزه ندهید. میتوانید پس از مراجعه به مطب محرمانه با دندانپزشک در مورد دادن جایزه و نوع آن مشورت نمایید. جایزه نباید از شیرینی و شکلات باشد؛ زیرا این کار نقض غرض است؛ از یک طرف والدین و دندانپزشک به کودک توصیه میکنند شیرینی جات برای دندانها مضر است و از طرف دیگر به او شیرینی جایزه میدهند؛ این کار دوگانگی در گفتار و عمل است؛ بویژه همکاران عزیز دندانپزشک باید از داشتن هر نوع شکلات و شیرینی در محل کار و یا دادن جایزه ای از این نوع اکیدا خودداری کنند.

مطلب پیشنهادی

آزمایش ادرار بارداری

آزمایش ادرار بارداری…

آزمایش ادرار بارداری…   مراجعه به پزشک برای گرفتن جوابها  حتی اگر تست بارداری شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *