قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / مسمومیت با سرب در کودکان چگونه است؟
مسمومیت در کودکان
مسمومیت در کودکان

مسمومیت با سرب در کودکان چگونه است؟

مسمومیت با سرب در کودکان چگونه است؟

کسانی که دارای فرزند هستند، ممکن است با درخواست پزشک مبنی بر انجام آز بیش اندازهگیری سرب خون برخورد کرده و تعجب کرده باشند که این چه آزمایشی است! اگرچه انجام این آزمایش به تازگی درخواست می شود، اما مسمومیت زایی سرب از زمان روم باستان تاکنون شناخته شده بوده است. فرو دادن و استشمام سرب موجب پدید آمدن ضایعاتی در مغز، سیستم عصبی و کلیهها می شود. مسمومیت با سرب در هر سنی ممکن است روی دهد اما وقوع آن بین شش ماهگی تا شش سالگی رایجتر است و کودکان زیر دو سال بیشتر در خطر ابتلا قرار دارند. طی بیست سال اخیر، در خون هزاران کودک امریکایی، میزان خطرناکی از سربمشاهده شده است.

این بیماری که در اصطلاح پزشکی پلومبیسم نامیده میشود، بیشتر گریبانگیر کودکانی است که در مناطق فقیرنشین زندگی میکنند. آخرین تحقیقات نشان داده است که ۵۵ درصد از کودکان سیاهپوست و فقیر و دوازده درصد از کودکان طبقهٔ متوسط و برخوردار از رفاه، از ناراحتیهای مغزی افزایش سرب خون رنج میبرند. اکنون حتی اگر شما در طبقهٔ متوسط یا مرفه هستید، باید اطلاعاتی در مورد این بیماری داشته باشید. والدینی که در خانه های قدیمی زندگی می کنند، باید از خطر پلومبیسم ناشی از رنگ یا لولههای قدیمی آگاه باشند. مسمومیت کودکان با سرب از راه های زیر صورت میگیرد:

– خوردن رنگهای حاوی سرب؛

-تنفس هوای آلوده به سرب؛

– نوشیدن آب آلوده به سرب.

شما به عنوان والدین کودکان، نقش کلیدی در بازرسی خانه قدیمی خوددارید تا هرگونه برآمدگی رنگ، ترک در سقف و آلودگی آب به سرب را کشف کنید. پیشگیری و کشف هرچه زودتر عوامل دربرگیرنده سرب، گامی اساسی در برخورد با این مسمومیت است.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *