مشورت با نورولوژیست


 مشورت با نورولوژیست

 مشورت با نورولوژیست

 

انتظار نداشته باشید نورولوژيست وقت داشته باشد تا مقاله هایی را که به تازگی از اینترنت گرفته اید، با شما مرور کند. اما اگر چیزی میبینید که جالب بوده یا مستلزم توجه است، منطقی است که در مورد ان سؤال کنید. اکثر پزشکان از خواندن این مطالب به صورت مختصر خوشحال خواهند شد، به خصوص اگر قبلا راجع به ان چیزی نشنیده باشند.

معطل نکنید  در مورد مطلب مورد علاقه تان صحبت کنید. پزشک، درست مثل بقیه ی افراد، قادر به خواندن فکر شما نیست، پس در امر پرسیدن راجع به علایم یا مطالب مورد نظرتان از پزشک، درنگ نکنید.

یک جفت گوش اضافی (یا یک ضبط صوت) همراه خود ببرید. اغلب افراد زمانی که در مطلب پزشک هستند، به اندازه ی کافی آرامش ندارند. ممکن است موقعی که پزشک مشغول صحبت کردن راجع به موضوعی است، شما روی سؤال بعدی تمرکز کنید و یادتان برود به صحبتهای وی گوش دهید. ممکن است آنقدر نگران این باشید که پزشکتان قصد دارد چه بگوید که بعدا جواب تمام پرسشها را به درستی به یاد نیاورید؛ یا ممکن است دچار قدری اختلال در حافظه باشید و به خاطر سپردن مطالبی که پزشک میگوید، برایتان دشوار باشد.

ویزیت یک ضبط صوت ببرید تا بتوانید بعداً به آن گوش دهید. همچنین بعضی ها دوست دارند که یک خویشاوند یا دوست را جهت گوش دادن با خود ببرند. اگر هیچ یک از این ها برایتان میسر نیست، شایسته است که از نورولوژیستتان بخواهید که در صورت امکان نکات کلیدی را، به خصوص اگر در مورد نسخه ی جدید یا درمان های دیگر باشد، برایتان بنویسد. در خیلی از مراکز ام اس فرم نوشتاری اطلاعات، به اندازه ی فرم گفتاری پزشکان، متداول است.

اگر متخصص ام اس در طرح بیمه ی شما یا منطقه ی جغرافیایی که در آن زندگی می کنید، در دسترس نباشد، احتمالا باید به دکتر خانوادگی تان یا یک نورولوژیست عمومی جهت مراقبت کلی بیماری خود، تکیه کنید. به هرحال، گاهی اوقات نیاز است که با یک متخصص تماس بگیرید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد