مشکلات مثانه پس از بارداری


مشکلات مثانه پس از بارداری

مشکلات مثانه پس از بارداری

 

کنار آمدن با مثانه هنگامی که باردار بودید، احتمالا احساس می کردید تنها کاری که کرده اید، ادرار بوده است. درست است؟ حالا بعد از زایمان، در واقع شاید متوجه بشوید ادرار بلافاصله بعد از زایمان کاری مشکل شده، یا شاید هنگام ادرار احساس ناراحتی داشته باشید.

این ناراحتی در نتیجه ی فشردگی مثانه و مجرای ادرار در زمانی است که سر و بدن بچه از طریق مهبل خارج شده است. بافت های اطراف مدخل مجرای ادرار، اغلب بعد از زایمان متورم شده، و این تورم می تواند میزان ناراحتی را افزایش دهد.

برخی از خانم ها بعد از زایمان برای خالی کردن مثانه به سوند (یک لوله ی پلاستیکی نازک که از طریق مجرای ادرار داخل مثانه گذاشته می شود) نیاز پیدا می کنند. گاهی مشکل در خانم هایی که اپیدورال انجام داده اند تشدید می شود، زیرا بی حسی می تواند تا چند ساعت در بدن شما باقی بماند و به طور موقت تخلیهی مثانه را با مشکل روبه رو کند. ولی مثانه ی شما چند ساعت بعد از زایمان، انعطاف طبیعی خود را به دست می آورد، بنابراین ناراحتی ناشی از ادرار کردن معمولا یک مشکل کوتاه مدت است.

در صورتی که هنگام ادرار احساس سوزش داشته باشید، به دکتر یا پرستار خود اطلاع 3 دهید، زیرا ممکن است دلیلی بر بروز عفونت در مجرای ادراری باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد