مشکلات ناخن و راه حل های آن…


مشکلات ناخن و راه حل های آن…

مشکلات ناخن و راه حل های آن...

پف کردگی لاک روی ناخن

 برای اینکه لاک روی ناخن پف کرده و برآمده نشود، شیشه لاک را تکان ندهید. فقط آن را سر و ته کنید و به آرامی میان دستان خود بغلطانید.

شکستگی ناخن

از محصولاتی که حاوی (formal dehyde) فورمال دی هاید است استفاده نکنید. به جای آن محصولاتی با مواد سازنده زیر به کار ببرید

پروتئین protein

حالت چسبندگی دارد و لایه های ناخن را نگه داشته و از ورقه شدن آنها جلوگیری میکند.

کلسیم calcium

به ساختن لایه ها بر روی ناخن های بسیار نازک کمک میکند.

کولار فیبر Kvlar fiber

به عنوان محافظی محکم بر روی ناخنها قرار میگیرد.(این ماده را در جلیقه های ضدگلوله به کار میبرند

تفلون Teflon

ناخن ها را در برابر آب و مواد شیمیایی به عنوان یک مانم حفظ میکند.

ناخن های ضعیف

 جلا دادن به ناخن ها، یکی از رازهای مانیکوریستهای حرفهای است که به استحکام ساختمان ناخن کمک میکند. عمل ماساژ دادن ناخن، نه تنها آنها را درخشان و نرم میکند، بلکه با افزایش جریان خون به سوی ریشه آن عمل رشد ناخنها را تقویت میکند.

لکه های سفید روی ناخن به رژیم غذایی خود ماده روی اضافه کنید و یا از مکمل های غذایی حاوی روی و یا از غذاهایی مانند تخم مرغ، شیر و جگر که سرشار از روی هستند، استفاده کنید.

قارچ ناخن

ناخن های تغییر رنگ داده و ضخیم شده اغلب اوقات نشانگر وجود قارچ هستند. برای درمان - benzalkonium chloride از محصولاتی با مواد حاوی ضد قارچ که در برگیرنده  ماده کلورایداست استفاده، کنید.

لب پرشد گی و پریدگی لاک ناخن

هر نوع لاک ناخن اگر بر روی ناخن هایی خشک و شکننده مالیده شود به آسانی لب پر میشود. این مشکل به خاطر عدم انعطاف در ناخن ها است. ناخنها را بعد از لاک زدن، هر روز با روغن زیتون ماساژ دهید.

توصیه: برای تعمیر و بازسازی لاکث ناخن ورقه شده، با سوهان ناخن لبههای قسمتی که لاکت آن از بین رفته را سوهان بزنید و فقط همان قسمت را لاک زده بگذارید لایه اول خشک شود و بعد تمامی ناخن را یک لایه دیگر لاک بزنید.

ورقه شدن ناخن

این مشکل معمولاً به دلیل استفاده مکرر از مواد شیمیایی و پاک کننده ها بوجود میآید. استفاده از استون و دیگر مواد پاک کننده را قطع کنید و هر روز ناخن خود را با ویتامین E(شکستن کپسول) مرطوب و نرم کنید. توصیه: سعی کنید از ناخن های خود، به عنوان یک وسیله و ابزار استفاده نکنید. بر وسوسه کندن لاک ناخن خود فائق آیید. وقتی شما با ناخنهای دیگر خود لاک ناختتان را می کنید، همراه با لاک، لایه بالایی ناخن را نیز از بین می برید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد