مشکلات پس از یائسگی را به راحتی درمان کنید..!


مشکلات پس از یائسگی را به راحتی درمان کنید..!

مشکلات پس از یائسگی را به راحتی درمان کنید..!

تغییرات ادراری

خیلی از زنان با شروع یائسگی دچار تغییراتی در دفع ادرار خود می شوند. گاهی اوقات ممکن است وقتی دچار فشارهای روحی میشوید قادر به کنترل ادرار خود نباشید. یا اینکه همیشه احساس نیاز به دفع ادرار داشته باشید. بعضی از زنان به حدی است که به سختی میتوانند تا رسیدن به دستشویی خود را کنترل کنند. احساسی درد در دفع ادرار نیز یکی دیگر از مشکلات آنان است. ناتوانی در کنترل ادرار هنگام فشارهای روحی، به علت شل شدن عضلات اطراف مثانه و مجاری ادرار است. زمانی که دیوارهٔ واژن در اثر کاهش استروژن ضعیف می شود دیگر نمیتواند برای مثانه تکیه گاهی باشد، در نتیجه افتادگی مثانه پیش می آید. در این حالت فرد با یک عطسه و یا سرفه کنترل ادرار را از دست می دهد، و مقداری از ادرار دفع می شود. زنانی که تحت عمل جراحی، رحم خود را از دست داده اند نیز گاهی هنگام فشارهای روحی کنترل ادرار را از دست میدهند. این بدین علت است که در اثر عدم وجود رحم مثانه تکیه گاه خود را از دست داده است. به علاوه این اعمال جراحی خود به تنهایی ممکن است به دستگاه دفع ادرار صدمه وارد کنند. همانطور که کاهش مقدار استروژن تغییراتی در واژن به وجود میآورد روی مجاری ادرار تأثیر می گذارد و باعث ایجاد مشکل عدم کنترل ادرار و یا بدتر شدن این حالت میشود. عفونت مجاری ادرار (که عاملی برای ایجاد احساس کاذب دفع ادرار محسوب میشود)، تکزار ادرار و همچنین درد هنگام ادرار کردن ممکن است به علت کاهش استروژن باشند. مجاری ادراری دارای گیرنده های استروژن هستند و بدون این هورمون ممکن است مانند واژن دچار آتروفی شوند. هر چه دیوارهٔ مجاری ادرار ضعیف تر و نازکتر شود احتمال بروز عفونت بیشتر می شود.شاید در اثر نازک شدن و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی مثانه و مجاری ادراری بیشتر دچار عفونتهای ادراری شده باشید. در اثر عفونت، این بافتها بیشتر آسیب پذیر می شوند و عفونت های مکرر آسیب های جدی به مثانه و کلیه می رساند. با دیدن اولین علائم عفونت مجاری ادرار باید به پزشک مراجعه کنید.

موهای زاید صورت

گاهی اوقات با شروع یائسگی موهای سیاهی روی صورت رشد میکنند. پایین آمدن استروژن تعادل هورمون های مردانه را به هم میزند. در نتیجه موهای زائد روی صورت ظاهر می شوند. این موها همانطور که در صورت مردان رشد میکنند، روی صورت شما ظاهر میشوند؛ یعنی روی چانه، پشت لب و روی گونه ها رشد میکنند. اگر از جایگزینی هورمون به عنوان درمان استفاده کنید، رشد موها متوقف میشود ولی موهایی که قبلا روی صورت رشد کرده اند از بین نمی روند.اگر دچارعفونت های ادراری شده اید بهتر است پزشک شما با یک نمونه برداری از رحم و مشاهدهٔ سلول ها زیر میکروسکوپ قابلیت ارتجاع و اندازهٔ سلول ها را مورد بررسی قرار دهد. اگر سلول ها کوچک شده و قابلیت ارتجاع را از دست دادهاند، میتوانید از کرم های حاوی استروژن استفاده کنید.

افسردگی

در این دوران اکثر زنان به یک افسردگی ضعیف دچار هستند که ممکن است با علائم یائسگی در ارتباط باشد. محققین معتقدند که افسردگی با شروع یکی از علائم یائسگی آغاز میشود. در حقیقت مطالعات نتوانسته است دلیل افسردگی را در دوران یائسگی نشان دهد. زنانی که در این دوران دچار افسردگی میشوند تفاوتی با زنان افسردهٔ جوان ندارند. اگر شما قبلاً دچار افسردگی شده اید احتمال بروز دوبارهٔ آن در دورهٔ یائسگی وجود دارد. زنانی که قبلاً دچار افسردگی بوده اند، دو برابر زنان دیگر به پزشک مراجعه میکنند و از گرگرفتگی، عرق سرد و پریودهای نامنظم شکایت دارند. اگر احساس افسردگی می کنید حتماً به پزشک مراجعه نمایید و درمان را شروع کنید.مشکلات پس از یائسگی را به راحتی درمان کنید..! قسمت اول

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد