مصرف مجاز ویتامین آ در زنان باردار


مصرف مجاز ویتامین آ در زنان باردار

 مصرف مجاز ویتامین آ در زنان باردار 

 

مصرف بیش از ۱۰۰۰۰ واحد بین المللی از ویتامین آ در روز (میزان مصرف مجاز برای زنان باردار در روز، ۲۵۰۰ واحد بین المللی است)، در تحقیقی نشان داده که به نقایص مادرزادی منجر شده است. دانشمندان این خطر را با صراحت اثبات نکرده اند، ولی می توانید در صورت نوعی میكروب که باعث اسهال و عفونت های ادراری می شود.

اشتیاق زیاد به مصرف جگر در سه ماهه ی اول، جایگزینی برای آن پیدا کنید. و برچسب روی قرص های ویتامین های دوران بارداری خود را برای اطمینان از عدم مصرف زیاد ویتامین آ کنترل کنید.

نیازهای رژیم های غذایی خاصی را در نظر داشته باشید

ممکن است علی رغم رعایت تمام قوانین برای یک تغذیه ی سالم، با مشکلات خاص گوارشی، مانند یبوست یا ترش کردن مواجه بشوید. یا ممکن است - مثلا اگر گیاه خواری می کنید، متوجه شوید برای انطباق با عادت های خاص غذایی خود لازم است تغییراتی ایجاد کنید. در این بخش، به برخی از موضوعاتی می پردازیم که برای خانم هایی مهم است که برنامه ی غذایی خاص دارند و تمام خانم هایی که ممکن است با مشکلات گوارشی روبه رو شوند.

درست خوردن، در روش گیاه خواری اگر گیاه خوارید، مطمئن باشید می توانید بدون خوردن استیک بچه ای سالم داشته باشید. ولی باید برای رژیم غذایی خود با دقت برنامه ریزی کنید. سبزیجات، تمام غلات و حبوبات (نخود و لوبیا)، سرشار از پروتئین است، ولی اکثر آنها پروتئین کامل ندارد. (تمام اسید آمینه های اساسی را که بدن شما قادر نیست به خودی خود تأمین کند، در خود ندارد.

برای دریافت پروتئین لازم خود، می توانید غلات کامل را با حبوبات یا آجیل ترکیب کنید؛ برنج را به همراه لوبیا قرمز، یا حتی کرهی بادام زمینی را با نان سبوس دار ترکیب کنید. لازم نیست این ترکیب در یک وعده ی غذایی باشد، فقط در یک روز می تواند باشد. اگر هیچ یک از محصولات حیوانی را از جمله شیر و پنیر مصرف نمی کنید، ممکن است رژیم غذایی شما شش ماده ی غذایی دیگر - ویتامین ب ۱۲، کلسیم، ریبوفلاوین، آهن، روی، و ویتامین د را در حد کافی تأمین نکند. موضوع را با دکتر خود در میان بگذارید، و می توانید در مورد رژیم غذایی خود با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد