مصرف چه داروهایی در زمان بارداری زیان آورند…؟


مصرف چه داروهایی در زمان بارداری زیان آورند…؟

مصرف چه داروهایی در زمان بارداری زیان آورند...؟

 

و داروهای رقیق کننده ی خون: زنانی که در بروز لخته های خونی مستعدند یا دریچه های مصنوعی قلب دارند، باید هر روز داروهای رقیق کننده ی خون مصرف کنند.

مصرف یک نوع از این داروها، با نام کومادین یا مشتقات آن می تواند باعث سقط جنین، آسیب رشد جنین، یا مشکلات خونریزی یا نابهنجاری های ساختاری در بارداری شود. زنانی که از این دارو استفاده می کنند و در فکر باردار شدن هستند، باید داروی خود را با رقیق کننده ی دیگری عوض کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از پزشک خود سؤال کنید.

داروهای ضد فشارخون بالا: مصرف بسیاری از این داروها در دوران بارداری بی خطر است

داروهای ضد تشنج: مصرف برخی از داروهای جلوگیری از حملات صرع در دوران بارداری، نسبت به بقیه کم خطرتر است. اگر هریک از این داروها را مصرف می کنید، در مورد آنها با دکتر خود مشورت کنید. هرگز مصرف داروهای ضد تشنج را خودسرانه قطع نکنید، زیرا تشنج می تواند برای شما - و بچه - بدتر از خود دارو باشد

 تتراسایکلین: اگر از این آنتی بیوتیک در طی ماه های آخر بارداری مصرف کنید، بعدها باعث زرد شدن دندان های بچه می شود..

داروهای ضد افسردگی: بر روی بسیاری از داروهای ضد افسردگی (مانند پروزاک) مطالعات گسترده ای صورت گرفته و بررسی شده که مصرف آن در دوران بارداری کاملا بی خطر است

 اگر از داروی ضد افسردگی استفاده می کنید و در صدد باردار شدنید، باید از دکتر خود در مورد ادامه ی مصرف دارو در زمان بارداری سؤال کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد