قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / معالجه آسیب دیدگی زانوی دونده
معالجه آسیب دیدگی زانوی دونده
معالجه آسیب دیدگی زانوی دونده

معالجه آسیب دیدگی زانوی دونده

معالجه آسیب دیدگی زانوی دونده 

با رواج یافتن دوی آهسته، زانوی دونده آسیب دیدگی ورزشی شایعی شده است. شایعترین علائم درد در قسمت قدامی زانوست که اغلب با تورم همراه است. این عارضه احتمالاً در اثر پیچ خوردگی و پارگی مختصر رباطهای زانو ایجاد می شود. پرتونگاری معمولاً یافته ای را نشان نمی دهد.

درمان: کیسه یخ روی زانوی دردناک قرار دهید و از فعالیتی که باعث درد و تورم می شود خودداری کنید. مصرف یک داروی ضد التهاب غیراستروئید مثل ایبوپر فن به برطرف شدن درد و تورم کمک میکند. از خم نگه داشتن زانو و ورزش های سبک سوئدی که به مفصل زانو فشار می آورند، خودداری کنید. چون زانوی دونده معمولا به علت تمرینات نامناسب ایجاد می شود، میزان تمرینهای بدنی خود را کاهش دهید و سپس در صورت تمایل با تقویت عضلات، این تمرینها را بتدریج افزایش دهید. شما ممکن است همچنین مایل باشید با کارشناسان ورزشی محل خود مشورت کنید. روی آوردن به دوچرخه سواری را در نظرداشته باشید.

کف پای صاف

این عارضه که تحت عنوان صاف شدن قوس کف پا نیز خوانده می شود، با عدم وجود قوس رو به بالای کف پا مشخص می شود. فقدان این قوس به تنهایی باعث درد و عدم پایداری پا نمی شود، زیرا تعدادی از نژادها به طور طبیعی کف پای صاف دارند. وقتی کف پای صاف با زاویه دار شدن مچ پا به سمت داخل همراه باشد، با پیاده روی و دویدن درد ایجاد می شود.

درمان: از پزشک بخواهید شما را به یک متخصص بیماریهای پا ارجاع کند. او می تواند با تجویز وسایل اصلاح کننده که درون کفش ها گذاشته میشوند، مشکل پایتان را اصلاح کند.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *