معاینات دوران بارداری


 معاینات دوران بارداری

 معاینات دوران بارداری

 

به احتمال زیاد در سه ماهه ی دوم، پزشک خود را هر چهار هفته یک بار ملاقات می کنید. در هر جلسه ی معاینه، او وزن، فشار خون، ادرار شما، و ضربان قلب جنین را کنترل می کند. شاید مایل باشید سؤالاتی در مورد حرکت جنین، انواع زایمان، اضافه وزن خود، و هرگونه علایم غیرعادی یا ناراحتی هایی که ممکن است داشته باشید، مطرح کنید.

پزشک شما به طور عادی یک سری آزمایش در طول سه ماهه ی دوم انجام می دهد تا شما را از نظر احتمال وجود خطر عوارضی مانند دیابت، کم خونی، یا نقایص مادرزادی بررسی کند. ممکن است یک سونوگرافی هم انجام دهید؛ بدین طریق پزشک شما می تواند موارد را ببیند؛ مثلا اینکه آیا دوقلو دارید، آیا بچه به طور طبیعی رشد می کند، و آیا به مقدار زیاد مایع آمنیوتیک دارید یا نه.

تشخیص علل نگرانی

در این بخش، به مشکلات خاصی که در طول سه ماهه ی دوم به وجود می آید و علایمی که باید با پزشک خود مشورت کنید، می پردازیم.

خونریزی

و بعضی از خانم ها در سه ماهه ی دوم با خونریزی مواجه می شوند. علل احتمالی آن میتواند شامل پایین قرار گرفتن جفت (جفت سرراهی)، درد زودرس زایمان، نارسایی دهانه ی رحم، یا جدا شدن جفت باشد. گاهی دکتر نمی تواند دلیلی پیدا کند. اگر با خونریزی مواجه شدید، ضرورتا به این معنا نیست که سقط جنین خواهید داشت، ولی باید با دکتر خود تماس بگیرید.

در اغلب مواقع او به انجام یک سونوگرافی توصیه می کند و شما را تحت مراقبت می گیرد تا مطمئن شود دچار انقباضات نمی شوید. خونریزی خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد، بنابراین دکترتان ممکن است توصیه کند بارداری شما نیاز به مراقبت های بسیار شدید دارد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد