معاینات لازم بعد از زایمان


معاینات لازم بعد از زایمان

معاینات لازم بعد از زایمان

 

کنترل بوبوری: اولین معاینه ی دکتر بعد از زایمان اکثر پزشکان در صورتی که هم دوران بارداری و هم زایمان بدون مشکل سپری شده باشد، از بیماران خود می خواهند برای کنترل وضعیت حدود شش هفته بعد از زایمان مراجعه کنند. در صورتی که سزارین انجام داده یا دچار عوارضی باشید، این مراجعه زودتر انجام می شود.

در طول معاینه بعد از زایمان، پزشک شما معاینات کاملی انجام داده (که شامل سینه و مهبل است) و یک تست سرطان (RAP smear) انجام می دهد. در اکثر موارد، معاینه ی هفته ی ششم، برای معاینات سالانه ی شما از نظر بیماری های زنان و زایمان کفایت می کند.

پزشک شما همچنین احتمالا در مورد روش های جلوگیری از بارداری با شما صحبت می کند. همچنین در مورد «فاصله گذاری» برای فرزندان بعدی (و تدابیر دیگری قبل از بارداری مجدد، از جمله مصرف فولیک اسید چند ماه قبل از بارداری صحبت می کند و در صورتی که دوران بارداری با مشکلاتی همراه بوده باشد، انجام آزمایش های خون مخصوصی را توصیه می کند.

بازگشت به زندگی «عاری» بدن شما برای از بین بردن تغییراتی که در طول دوران بارداری با آن مواجه بودید، اساسا شش تا هشت هفته زمان لازم دارد. بدین معنا که بدنتان بعد از زایمان، برای برگشت به متناسش متناسب شرن مجرد اندام ورزش که یک اولویت بعد از زایمان است، برای هر مادر جدیدی حائز اهمیت است. تناسب اندام مزایای پراهمیتی برای سلامتی جسمانی و عاطفی شما دارد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد