قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / معجزه عسل برای بدن
تهیه عسل
تهیه عسل

معجزه عسل برای بدن

معجزه عسل برای بدن

عسل

غذای خوشمزه و کاملی است که به وسیله زنبور عسل برای ما تهیه می شود و ماده اصلی آن شیره و عصاره گیاهان معطر است. عسل یکی از بهترین غذا ها برای تامین انرژی بدن است چهار پنجم وزن عسل را مواد کربوهیدرات تشکیل میدهد و بقیه آن عبارت است از آب با مقدار کمی پروتئین، کمی املاح، مانند پتاسیم، منیزیوم، سلنیوم، عناصر معطر و آنزیم ها ،و دانه های پولن گیاهی در عسل مقادیر قابل توجهی آهن، مس، منیزیوم، کلسیم، کلر، گوگرد، پتاسیم، منگنز و کروم وجود دارد و دارای ویتامین , E B۲، B۱، A. K, C, PP است. عسل دارای انواع و اقسام آنزیمهای مفید برای بدن است که می تواند هر نوع قند دیگری را به قندهای مفید برای بدن تبدیل کند که

مهمترین آنها عبارتند از: آمیلاز، انورتاز و لیپاز،

عسل به تقویت هر یک از اعضاء و احشاء بدن میپردازد، خستگی را برطرف می کند و در افزایش نیروی جوانی و قدرت بدنی دخالت مستقیم دارد.

عسل دوران جوانی را طولانی میکند،

عسل قادر است ریشه های آزاد را در بدن خنثی کند. بنابراین یکی از غذاهای بسیار مهم ضد پیری به شمار میرود.

عسل در زیبای خانمها نقش مهمی دارد، به طراوت و نشاط و شادابی پوست کمک فراوانی میکند و آب سلول را که یک عامل مهم در شادابی و طراوات سلولها به شمار میرود، زیاد میکند.

از عسل ماسکها و انواع و اقسام مواد آرایشی درست می کنند که در دنیای متمدن طرفداران بی شماری دارد.

تهیه عسل

برای تهیه عسل نباید آنرا حرارت داد و یا گرم کرد و بهترین راه تهیه عسل سانتریفوژ کردن آن است یعنی عسل را در دستگاه های قرار داده و به سرعت به دور خورد می گردانند تا موم باقی مانده عسل خارج گردد. دادن حرارت به عسل برای جدا کردن موم باعث می شود که مقداری از خواصعسل از دست برود.

honey2

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *