معیارهای تشخیص ام اس در کودکان


معیارهای تشخیص ام اس در کودکان

معیارهای تشخیص ام اس در کودکان

 

در حال حاضر، معیارهای تشخیص ام اس در کودکان درست شبیه بزرگسالان است. اگرچه با کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گونه کودکان، ممکن است عاقبت در معیارهای تشخیصی، تجدید نظر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای تشخیصی بزرگسالان می توانید به فصل  این هم چالشی که موقع تشخیص افراد جوانتر با آن مواجه می شویم:

زمانی که یک کودک یا نوجوان (در رده ی سنی سیزده تا نوزده) با تابلویی از علایم عصبی که تنها یک بار رخ داده است و خصوصیات پدیده ی دمیلیناسیون را دارد، (یعنی آسیب به پوشش میلین و تارهای عصبی در CNS) به پزشک مراجعه می کند، پزشک باید تشخیص دهد که آیا این حادثه یک رویداد یگانه است که یک بار در زندگی کودک رخ داده، یا اولین اتفاق از این نوع است، اما در نهایت مقدمه ی تبدیل به ام اس است.

برای اینکه مسئله را پیچیده تر کنیم، در اطفال این موضوع غیر شایع نیست که برای یک بار دچار حوادث .میگویند )ADEM( نورولوژیی گردند که به آن انسفالومیلیت منتشر حاد اگرچه بعضی از علایم و تظاهرات ADEM شبیه بیماری ام اس است - از از قبیل مشکلات بینایی، یا مشکلاتی در تعادل، حسی یا قدرت بدنی - ولی دیگر علایمشان کاملا با یکدیگر متفاوت است.

همانند درمان بزرگسالان، درمان ام اس در کودکان مستلزم کنترل با حملات حاد، تعدیل بیماری و کنترل علایم بیماری است. متأسفانه او را اگرچه خیلی از درمانهای پزشکی که در این کتاب راجع به آنها صحبت - شده، در بزرگسالان مورد بررسی قرار گرفته، اما در کودکان زیر هجده سال مطالعه نشده است. و اگرچه چندین دارو برای درمان ام اس در بزرگسالان وجود دارد که مورد تأیید FDA قرار گرفته است اما هیچیک از آنها اختصاصاً برای استفاده درام اسی کودکان مورد تأیید نیست. این بدان معنی است که پزشک فرزندتان باید به قدرت تشخیص خود متکی باشد  و متخصصان این زمینه، باید با کمک تخصصی که دارند تصمیم بگیرند چه چیزی را تجویز کنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد