قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / مقابله با استرس
استرس
استرس

مقابله با استرس

مقابله با استرس

حالا شما مسائل استرس زا را در زندگی خود شناخته اید و آماده هستید روی آن کار کنید. البته نمی توانید از این تنشها خلاصی یابید ولی میتوانید یاد بگیرید چطور با آنها مقابله کنید. هرچند که شرایط زندگی و مردم، به این استرس ها دامن میزنند و حوادثی که روی شما تأثیر میگذارند از حوزهٔ کنترل شما خارج هستند.

خیلی ساده است که علت تمام استرس ها را محیط و مردم بدانید. اما اگر خود را مسبب اصلی بدانید و سعی کنید در صورت توانایی شرایط را عوض کنید، موفق تر خواهید بود. اگر به جای اینکه سعی کنید. از شدت استرس ها بکاهید یاد بگیرید چطور با آنها دست و پنجه نرم کنید، خیلی بهتر است.

ممکن است با رفتن به یک مسافرت، به طور موقت و برای مدتی کوتاه از یک سری استرس ها دور باشید ولی بالاخره باید دوباره با مسائلی که از آن فرار کردهاید روبرو شوید. موفقیت شما به از بین بردن استرس ها بستگی ندارد بلکه به این ارتباط دارد که یاد بگیرید چطور با این استرس ها برخورد کنید. برای اکثر زنان مشکل ترین قسمت مبارزه با استرس، یافتن زمانی برای دست و پنجه نرم کردن با مشکلات است.

در حقیقت این نوع فشار مهمترین منشأ استرس می باشد. زمانی که حس می کنید از پا در آمدهاید، دیگر قدم برداشتن در یک مسیر درست بسیار مشکل است. در حقیقت اکثر زنان وقت و انرژی و پول خود را بیش از اندازه صرف امور خانه میکنند تا خودشان. بیشتر اوقات را به شستشوی پنجره ها و سابیدن کف ساختمان یا برق انداختن در و دیوار می پردازند و زمان کوتاهی را هم به خود استراحت نمی دهند.

برای بیشتر آنها پرداختن به خود با وجود کارهای خانه، کاری خودخواهانه است. اینطور نیست؟ پرداختن به خود همان اندازه اهمیت دارد که مراقبت از خانه و شغل و یا هر چیز دیگری که بالاخره از بین میرود. وقت گذاشتن و کار کردن به منظور کنترل استرس ها مانند محافظی در برابر مشکلات زندگی عمل میکند. خلاصه اینکه استرس های مهار نشده، روی شما تأثیر میگذارند و اگر کار شما به بیمارستان بکشد، دیگر قادر نخواهید بود به امور خانه و کار خود برسید.

روشهای گوناگونی برای مهار استرس وجود دارد. به خاطر داشته باشید که تمام روش های مهار استرس صرفاً وسیله ای هستند تا به شما کمک کنند یاد بگیرید با توانایی هر چه بیشتر، استرس ها را کنترل کنید و راه های جدید و مؤثری در برخورد با مشکلات زندگی پیش روی خود داشته باشید. هیچ کس قدرت جادویی ندارد و همه مثل هم هستند. هر روش وقتی مؤثر است که به طور مستمر به کارگرفته شود.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *