قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / مقاربت جنسی در زمان حاملگی
مقاربت جنسی در زمان حاملگی
مقاربت جنسی در زمان حاملگی

مقاربت جنسی در زمان حاملگی

مقاربت جنسی در زمان حاملگی

مقاربت در زمان بارداری

مشکلات و مسایل مربوط به مقاربت جنسی در این دوران، هم به زن و هم به شوهر مربوط است و در حالی که ایشان اماده پذیرفتن نقش جدید پدر و مادر می باشند، دلیلی وجود ندارد که الگوی زناشویی آنها دچار تغییر شود. این باور که مقاربت جنسی باعث سقط جنین خواهد شد، غلط میباشد. اغلب سقط جنین ها به علت اختلالات در تخمک یا اسپرم یا رحم به وجود می آیند. در صورتی که سابقه خونریزی واژینال یا سقط قبلی وجود داشته باشد، بایستی با پزشک مشورت کرد. مقاربت جنسی معقول تا شش یا هفت ماهگی از حاملگی بی خطر میباشد (در صورتی که هیچ فشاری بر شکم وارد نشود).

پس از به دنیا آوردن طفل، به محض بهبود زخمها و بخیه ها و همچنین از بین رفتن درد و جراحتهای میاندوراه و واژن، میتوان به الگوی قبلی زندگی و مقاربت بازگشت.برخی روش های ضد حاملگی در این زمان توصیه میشوند زیرا بهتر است تا سه سال پس از زایمان، حاملگی بعدی را به تاخیر انداخت تا سلامت مادر و کودک تأمین گردد.

بنابراین مادرفرصتی برای تجدید قوا پیدا کرده و می تواند تمام نیرویش را معطوف به نیازهای رشد کودک بنماید.آمیزش با زن باردار از اواخر ماه دوم و اوایل ماه سوم تا پایان بارداری معمولاً توسط پزشکان منع شده و اکثریت بر این عقیده اند در خلال اولین ماه بارداری و روزهای قاعدگی و نزد زنانی که احتمال سقط جنین دارند یا آن هایی که سابقه زایمان زودرس داشته اند نباید آمیزش صورت گیرد. دسته دیگری آمیزش را به شرط آن که زن را به حد اورگاسم نرساند تا پایان بارداری بلا اشکال دانسته اند.آمیزش با زن بارداری که احتمال چند قلوزایی دارد، در نزدیکی زایمان به دلیل باز بودن دهانه رحم و امکان پیدایش عفونت ممنوع میباشد.

آمیزش با زنی که وضع حمل کرده، پس از چهل روز ایرادی ندارد زیرا تا قبل از این مدت رحم استراحت نکرده و التهابش از بین نرفته و در صورت آمیزش قبل از این مدت به دلیل التهاب رحم، زمینه عفونت فراهم شده و به علت درد ناشی از این التهاب باعث ایجاد سرد مزاجی در زن میشود.به منظور رعایت بهداشت روح و روان کودک، باید از هرگونه آمیزش در نزد کودکان یا اتاقی که کودکان در آن وجود دارند جداً خودداری کرده، زیرا این مسئله باعث چشم چرانی و کج خلقی و بداخلاقی و حتی شب ادراری کودک میگردد و حتی امکان دارد دیگر با پدر یا مادر خود حمام نرود.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *