قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / مناسب ترین ورزش برای افراد مبتلا به دیابت
ورزش برای افراد دیابتی
ورزش برای افراد دیابتی

مناسب ترین ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

مناسب ترین ورزش برای افراد مبتلا به دیابت 

 ورزش برای افراد دیابتی

ورزش برای مبتلایان به دیابت بسیار سودمند است این افراد میتوانند پس از کنترل قند و فراگیری اصول درمانی، آزادانه به هرنوع ورزشی که علاقمند باشند ادامه دهند ضمن مشاوره با طبیب می توان تغییرات خاصی را که باید متناسب با ورزش در رژیم غذایی با مقدار انسولین ایجاد شود به وجود آورد درمیان قهرمانان معروف تنیس، شنا، فوتبال، و سایر ورزش ها افراد مبتلا به دیابت وجود داشته اند که با مهارت فراوان ضمن کنترل بیماری خود به کسب مقام قهرمانی نایل آمده اند.

55cabae939710

آیااحتمال دارد کسانی که سنشان ۶۰ سال به بالاست مبتلا به بیمار قند شود؟

آری، این بیماری در اواسط و اواخر عمر مخصوصاً در ۶۵ و ۷۵ سالگی بروز میکند.

آیا دیابتی که در پیری ظاهر می شود، ملایم تراز بیماری قند در دوران کودکی و جوانی است ؟

آری، بسیاری از عوارضی که در افراد جوان دیده می شود تشنگی و گرسنگی شدید، تکرر ادرار و غیره در پیری وجود ندارد و این بیماری را می توان در پیری بهتر تحت کنترل قرار داد.

علایم دیابت در افراد سالخورده مبتلا به بیماری قند کدامند؟

بسیاری از افراد که در اواخر عمر مبتلا به دیابت می شوند از وجود آن در خود خبرندارند! چنانچه علایمی هم بروز بکند این علایم به صورت خارش، تشنگی مفرط، اشتهای زیاد و میل به شیرینی، افراط در ادرار کردن و کم شدن وزن بدن ظاهرمی شود

 مشکلات دیابت در پیری به چه صورت است ؟

تقریباً نیمی از افرادی که سن آنها بیش از ۶۰ سال است آثار ابتلا به تصلب شرایین (مخصوصاً در پا) و بیماری قلبی را نشان می دهد نیمی دیگر فشار خونشان بالا می رود. از بین هر چهارنفریک نفر به نوعی اختلال بینایی در اثر التهاب قرنیه مبتلا میشود. بیماری کلیه که یک عارضهٔ ثانوی بعد از ابتلا به تصلب شرایین کوچکتر کلیه است نیز یکی از مشکلاتی است که معمولاً در این بیماری دیده می شود.

آیا بیمار مبتلا به دیابت باید مرتب به دکتر مراجعه کند؟

آری، حتماً فقط به این طریق، دکتر درخواهد یافت بیمار در چه وضعیتی قرار دارد و طبق وضعیتی که دارد دستورات لازم را صادر خواهد کرد.

چه وقت ادرار را امتحان میکنیم ؟ وقتی که قند خون به بیش از ۱۷۰ میلی گرم در ۱۰۰ سانتی مترمکعب می رسد قند در ادرار ظاهر می شود بنابراین آزمایش ادرار به عنوان یک وسیلهٔ مفید در بررسی و کنترل دیابت مورد استفاده واقع می شود. اصولاً قند به ندرت در ادرار افرادی که به وسیلهٔ رژیم غذایی یا رژیم و داروهای ضد دیابتی خوراکی درمان می شوند پیدا می شود. این افراد ممکن است. احتیاج به آزمایش مکرر ادرار نداشته باشند و فقط هفته ای یک یا دوبار کفایت کند. کلیه کسانی که با رژیم غذایی و انسولین کنترل شده اند باید ادرارشان را مرتب از نظر قند امتحان کنند. ادرار حداقل دوبار در روز مورد آزمایش قرار میگیرد که معمولاً قبل از صبحانه و شام خواهد بود  بود. معهذا در بعضی بیماران ضروری است که قند ادرار را چهار بار در روز قبل از هر غذا امتحان نمود. در مورد افرادی که دیابت آنها به خوبی کنترل شده است می توان ادرار را یک روز در میان قبل از صبحانه و شام مورد آزمایش قرار داد.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *