منشأ انتقال HIV چیست؟


منشأ انتقال HIV چیست؟

منشأ انتقال HIV چیست؟

  •  نزدیکی
  •  استفاده از داروی وریدی
  •  انتقال خون آزمایش نشده
  •  تزریق به وسیله  سوزن های آلوده
  • کودکان متولد شده از مادران مبتلا به HIV
اگر قصد دارید بچه دار شوید، توصیه می کنم اصلا به کسی اجازه ندهید در منزل شما سیگار بکشد. در دوران بارداری در ماههای قبل از تولد کودک نباید گربه (یا سگ و پرنده و از این قبیل) در خانه تان رفت و آمد کند و تمام خانه باید به طور کلی تمیز شود به گونهای که کودک تان با مواد باقیمانده آلرژ یزای گربه مواجه نشود. اگر یکی از والدین یا هر دو مبتلا به آلرژی به خصوص به گربه هستند، با قرار گرفتن نوزاد در معرض مواد آلرژی زای گربه به احتمال زیاد این آلرژی افزایش مییابد. مگر این که عوامل مورد نظر از بین بروند. همچنین میتوانید کودک تان را به محیطهای شلوغ که در آن ویروس های هوایی یا دود سیگار وجود دارد، نبرید.

چه مطالبی باید درباره ایدز بدانیم؟

ایدز به وسیله  ویروسی به نام HIV (ویروس مخرب سیستم ایمنی بدن انسان) به وجود میآید و افراد را از طریق مایعات بدن؛ یعنی، خون، منی و ترشحات واژن مبتلا می کند.هیچ خانواده ای  در برابر ایدز مصون نیست. جدیدترین آمار از مرکز کنترل بیماریسازمان بهداشت و خدمات ایالات متحده آمریکا واقع در آتلانتا نشان میدهد که در بسیاری از جوامع این کشور بیماری HIV علت اصلی مرگ مردان و زنان گروه سنی ۲۵ تا ۴۴ سال است. در این جمعیت جوان، HIV علت مرگ ۱۴ درصد مردان و ۴ درصد زنان را تشکیل میدهد. پیشگیری از ایدز با تغییر عادت جنسی، تاکنون تأثیر به سزایی در جمعیت همجنس بازداشته است. اما متأسفانه مردان و زنان جوان این پیام مهم را آنگونه که باید در نمی یابند.

چگونه ایدز به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند؟

در ایدز(AIDS) گروه خاصی از گلبولهای سفید لنفوسیت ابتدا به وسیله  ویروس HIV تخریب میشوند. این سلولهای T کمکی که به سلولهای "CDمشهورند، برای ایمنی بدن در حالت عادی لازم هستند. ویروس HIV که عاقبت منجر بهایدز می شود به خودی خود درون سلولهای T تخریب شده، این سلولها را از بین میبرد که پس از آن نمونه ی نسل جدید این ویروسها برای عفونی کردن و کشتن بیشتر سلولهای "CD حرکت میکنند. همچنانکه میزان سلولهای "CD کاهش مییابد به خصوص وقتی که تعداد آنها کمتر از ۵۰۰ سلول می شود، افراد به عفونتهای غیرعادی و شدید همچنین سرطان و تغییرات عصبی بیشتر مبتلا می شوند. به عنوان متخصص آلرژی با بیمارانی مواجه میشویم که مبتلا به HIV هستند و از ابتلا به عفونتهای سینوسی مداوم و به طور کلی علایم شدت یافته  آلرژی و بیشتر عفونتهای ساکارومیس شدید در گلو و واژن رنج می برند .آلرژی به آنتی بیوتیک ها به خصوص داروهای سولفات که در درمان عفونت ریوی بی حسی تجویز کنیم تا بتوانند درمان را ادامه دهند.

آیا پزشک متخصص آلرژی من باید بداند آزمایش HIV من مثبت است؟

بله، اگر آزمایش HIV شما مثبت است پزشک متخصص آلرژی را در جریان قرار دهید تا بتوانید با وی درباره  بیماری تان مشورت کنید و به عبارتی وی را از مشکلات بالقوه آگاه سازید.برای افرادی که از وضعیت HIV خود آگاهی ندارند، HIV به وسیله  آزمایشی خون که پادتن ویروسها را مشخص می کند، تشخیص داده می شود. اما از آنجایی که تأخیر (چند هفته ای تا چند ماه) بین زمان عفونت و ظهور پادتن وجود دارد و از نظر آزمایشگاهی HIV مثبت هستید باید به طور مرتب آزمایش شوید. به خصوص اگر بیشتر از در معرض بیماری قرار دارید و از استفاده کنندگان داروی وریدی یا شریک جنسی چنین افرادی هستید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد