منشا تفاوت آگاهی مردم نسبت به ام اس


منشا تفاوت آگاهی مردم نسبت به ام اس

منشا تفاوت آگاهی مردم نسبت به ام اس

 

جمع آوری اصول اولیه

آگاهی مردم نسبت به ام اس متفاوت است: از عدم آگاهی مطلق در مورد بیماری («ام اسی دیگه چیه ؟ فهمیدم، یه برنامه ی تلویزیونی یه، نه؟») تا آگاهی کامل در مورد آن («برای درمان آن باید واقعاً به تیمبوکو (در کشور مالی) بری - هفته ی پیش تو اینترنت خوندم - این یه معجزه ست!» یا «آه، میدونم چیها خالهام پنجاه ساله که ام اس داره، ولی نمیشه تو روش گفتا» یا «مادر دوستم به همین بیماری مبتلاست؛ الان تو آسایشگاه زندگی می کنه. بنابراین، باید آماده باشید به مردم بگویید که ام اس چیست، چه چیزی نیست و چگونه شما و زندگی تان را تحت تأثیر .خودش قرار می دهد.

مثل هر معلم دیگری، ابتدا باید در مورد مطلب مورد نظر آگاهی پیدا کنید. خودآموزی - با همین کتاب و دیگر منابع مفید -- شما را در پاسخ دهی به سؤالات و تصحیح .اطلاعات نادرست، یاری می کند همان گونه که تابهحال اطلاع یافتهاید، انجمن ملی ام اس در این زمینه یک منبع باارزش محسوب می شود.

 یکی از مهمترین اطلاعاتی که با دیگران در میان میگذارید این است که ام اس یک بیماری متغیر و غیرقابل پیش بینی است و هر فردی را متفاوت از فرد دیگر مبتلا می کند. بعد از اینکه اطلاعات پایه ای را در مورد ام اسی (به صورت شفاهی یا چاپ شده) در اختیارشان گذاشتید، اقدام بعدی شما گفتن قضیه ی ام اس تان به آنها است. در اینجا به ذکر چند نکته می پردازیم

* برای مردم روشن کنید که شما یکی از بچه های مبتلا به دیستروفی عضلانی نیستید. (این بیماری، یک بیماری عصبی - عضلانی است که بیشتر بچهها به آن مبتلا می شوند و جری لوئیس به خاطر آنها اعانه جمع می کند.) در عوض، به آنها بگویید که ام اس احتمالاً یک بیماری خودایمنی است که سیستم عصبی مرکزی را درگیر می کند و عمدتا در بزرگسالان دیده می شود.

* توضیح دهید که ام اسی، افراد متفاوت را به گونه های متفاوتی مبتلا میکند. اگرچه بعضی از مبتلایان به شدت ناتوان می شوند، ولی این عارضه برای بیشتر آنان پیش نمیآید. تأکید کنید که ام اس شما، خاص خودتان است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد