قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / مهار پیشرفت خزندهٔ دیابت نوع2
مهار پیشرفت خزندهٔ دیابت نوع2
مهار پیشرفت خزندهٔ دیابت نوع2

مهار پیشرفت خزندهٔ دیابت نوع2

مهار پیشرفت خزندهٔ دیابت نوع2

دیابت نوع ۲ به طور خزنده به تدریج در بدن انسان پیش می رود و ظاهر می شود، یعنی ممکن است در حال حاضر هیچ آثاری از دیابت نداشته باشید ولی در شرایطیباشید که این بیماری در بدن شما در حال خزیدن به طرف بروز است مثلاً چاق بودن و اضافه وزن داشتن تهدید بزرگی است که خزیدن این بیماری را تسریع می کند. اغلب اشخاصی که اضافه وزن دارند با احتمال زیاد دچار دیابت نوع ۲ می شوند و کم کردن و متعادل کردن وزن، عامل نیرومندی برای جلوگیری از آن است؛ اما در عین حال ممکن است عده ای دارای وزن طبیعی باشند و اضافه وزن نداشته باشند این اشخاص، افرادی هستند که سلول های بدن آنها به انسولین مقاوم اند.

یعنی در این اشخاص هورمون انسولین طبیعی بدن نمی تواند وظیفه خود را در کمک به جذب خون توسط سلول ها انجام دهد، و مقاومت در مقابل انسولین یکی از علایم دیابت نوع ۲ است و در اشخاصی که اضافه وزن دارند نیز زیاد دیده می شود. و به طور کلی مقاومت سلول ها در برابرانسولین مانند یک اخطار و پیش آگهی بروز دیابت در انسان است و معمولاً اشخاصی که سلول های بدن آنها در مقابل تأثیر انسولین مقاومت نشان می دهند چند سال بعد به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند. زیرا همین که سلول ها به دلایلی در برابر دستورانسولین برای جذب گلوکز خون مقاومت نشان دهند، ناچار لوزالمعده باید مقدار بیشتری انسولین تولید کند تا قند خون، کم کم جذب سلول ها شود و برای تولید انسولین بیشتر، لوزالمعده باید فعالیت بیشتری بکند که در نتیجه خسته و وامانده می شود و دیگر نمیتواند به قدر کافی انسولین ترشح کند، و ماحصل این حوادث بالا رفتن مقدار قند خون و مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ است.

عدهٔ زیادی از کارشناسان متقاعد شده اند و قبول دارند، غذایی که انسان طی سال های متمادی می خورد ممکن است در حل این مسأله کمک کند. با قبول اینکه احتمالاً مقاومت سلول ها در برابر جذب قند یک علت ارثی و ژنتیکی است ولی این خاصیت به طور پنهان می ماند تا وقتی که به علل زیادی از جمله عوامل محیطی و زیاد خوردن انواعی از غذاها تحریک شود و ظاهر گردد. پژوهش های فراوانی برای پیدا کردن روش های پیش گیری ازتحول مقاومت سلول در برابر انسولین ومبتلاشدن به دیابت انجام گرفته و به  هرحال نتیجه این است که انواعی از غذاها در این روند اثر می گذارند واز پیش دیابت جلوگیری می کنند.اصولا غذا درمانی در پیشگیری و درمان انواع بیماری ها نقش کلیدی وموثری دارد.  

635026701924802879

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *