قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / مهمترین علایم سکته را بشناسید!!!
سکته
سکته

مهمترین علایم سکته را بشناسید!!!

مهمترین علایم سکته را بشناسید!!!

سکته

بیماری است که به وسیله آن حس و حرکت نصف یا همه اندام های بدن باطلمی شود. (غیر از تنفس و ضربان قلب) این بیماری، مقاوم به درمان بوده و اکثراً در اثر خونریزی های داخل مغزی یا ریختن قطعه خون بسته ای به درون عروق مغزی پیدا می شود. علل دیگری مثل ضربه، شکستگی جمجمه و مسمویت ها نیز میتوانند باعث بیهوشی و فلج گردند. در هر حال شستن سر با جوشانده بابونه، پودینه، عاقرقرهاواشنه بی نتیجه نیست، بیشتر به علت زیادی فشار خون این بیماری ایجاد می شود و اگر عوامل دیگری باعث شده باشد باید در جستجو و رفع آن کوشید. داروهای ادرارآور و کم کنندهٔ خون در بیماران مبتلا به خونریزی مغزی لازم است.

درمان سکته

کبابه ۱۰ گرم جوزهندی ۱۰ گرم ۱۰ گرم قرنفل ۵ گرم به مدت ۷ روز مفید است (نرم کوبیده در یک شیشه مربای بالنگ ریخته، روزی سه قاشق مرباخوری میلی نمایند). اگر بیمار از حالت بیهوشی خارج شده باشد داروهای زیر مفید است.

هلیله کابلی ۵ گرم-هلیله سیاه ۵ گرم-پوست هلیله زرد۵ گرم-آمله۵ گرم-شفاقل۱۰ گرم-زنجبیل۵ گرم-بهمن سرخ ۱۰ گرم

بهمن سفید ۱۰ گرم -تودری 10 گرم- تودری سفید 10 گرم- زبان گنجشگ 20 گرم کنجد 100 گرم- مغز بادام 100 گرم -مغز پسته100گرم-عسل نیم گیلوداروها را کوبیده با عسل مخلوط کرده روزی سه قاشق مرباخوری میل نمایند.

این دارو علاوه بر بهبود بخشیدن به آثار سکته برای معده مثانه و حواس پنجگانه و اعصابو چاق شدن بدن و باز شدن رنگ صورت، زیاد شدن فهم و شعور و تقویت عمومی مؤثر است و نیز برای نسیان و پیری زودرس و ورم روده مفید است.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *