خانه / بیماریهای مخصوص زنان / مهم ترین بیماری دستگاه تناسلی بانوان..
بیماری دستگاه تناسلی
بیماری دستگاه تناسلی

مهم ترین بیماری دستگاه تناسلی بانوان..

مهم ترین بیماری دستگاه تناسلی بانوان..

بیماری دستگاه تناسلی

بانوان و دوشیزگان آگاه باشید و بدانید که فرج عضوی است که حتی از چشم هم حساس تر است و برای قبول هر نوع میکروب و بیماری آمادگی دارد، لذا باید از گزند هر آفتی آن را محفوظ داشت مخصوصاً سرماخوردگی، گاهی در اثر شلوار و نپوشیدن لباس زیر یا ورزش های خطرناک، به اسم زیبایی اندام، اسب سواری و دوچرخه سواری دوشیزگان معصوم و بی گناه بدون اطلاع به خود صدمه وارد خواهند آورد که ممکن است رحم عفونت کند.

خانمها در اثر بی مبالاتی، از بارداری، زایمان، تولیدمثل و بچه آوردن محروم می مانند وبالنتیجه مقطوع لنسل می شوند. موضع بسیار حساس و مستعد امراض گوناگون از قبیل نازایی، ترشح، سرطان، خونریزی، خارش داخلی، سلفیس، و… لذا با در نظر گرفتن توضیحات فوق الذکر بانوان و دوشیزگان چند روز اول قاعدگی، استراحت کرده و از کارهای سنگین و خسته کننده اجتناب کنند.

به هیچ وجه دست خود را به خون حیض مخصوصا خون روزهای اول آغشته نکنید. دستمال یا پنبه های آلوده شده یا ابرهای داخل شورت و شورتکس را در چاه انداخته یا بسوزانند یا در زیر زمین دفن و آب آهک روی آن بریزند و خلاصه آن را نابود کنند. بعد از ختم قاعدگی و اتمام رگل با محلول پرمنگنات فرج خود را تمیز بشویند و با پنبه (هیدروفیل) استریل شده خشک کنند که ازتمامی میکروبهای احتمالی جلوگیری شود.

telegram

همچنین ببینید

دستگاه تناسلی زن

با دستگاه تناسلی زن آشنا شوید../ قسمت اول

با دستگاه تناسلی زن آشنا شوید..   شامل تخمدان ها، لوله های رحم، رحم، واژن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *