خانه / بیماریهای مخصوص زنان / مهم ترین بیماری دستگاه تناسلی بانوان..
بیماری دستگاه تناسلی
بیماری دستگاه تناسلی

مهم ترین بیماری دستگاه تناسلی بانوان..

مهم ترین بیماری دستگاه تناسلی بانوان..

بیماری دستگاه تناسلی

بانوان و دوشیزگان آگاه باشید و بدانید که فرج عضوی است که حتی از چشم هم حساس تر است و برای قبول هر نوع میکروب و بیماری آمادگی دارد، لذا باید از گزند هر آفتی آن را محفوظ داشت مخصوصاً سرماخوردگی، گاهی در اثر شلوار و نپوشیدن لباس زیر یا ورزش های خطرناک، به اسم زیبایی اندام، اسب سواری و دوچرخه سواری دوشیزگان معصوم و بی گناه بدون اطلاع به خود صدمه وارد خواهند آورد که ممکن است رحم عفونت کند.

خانمها در اثر بی مبالاتی، از بارداری، زایمان، تولیدمثل و بچه آوردن محروم می مانند وبالنتیجه مقطوع لنسل می شوند. موضع بسیار حساس و مستعد امراض گوناگون از قبیل نازایی، ترشح، سرطان، خونریزی، خارش داخلی، سلفیس، و… لذا با در نظر گرفتن توضیحات فوق الذکر بانوان و دوشیزگان چند روز اول قاعدگی، استراحت کرده و از کارهای سنگین و خسته کننده اجتناب کنند.

به هیچ وجه دست خود را به خون حیض مخصوصا خون روزهای اول آغشته نکنید. دستمال یا پنبه های آلوده شده یا ابرهای داخل شورت و شورتکس را در چاه انداخته یا بسوزانند یا در زیر زمین دفن و آب آهک روی آن بریزند و خلاصه آن را نابود کنند. بعد از ختم قاعدگی و اتمام رگل با محلول پرمنگنات فرج خود را تمیز بشویند و با پنبه (هیدروفیل) استریل شده خشک کنند که ازتمامی میکروبهای احتمالی جلوگیری شود.

telegram

همچنین ببینید

ورزش برای خانم های مسن

ورزش برای خانم های مسن

ورزش برای خانم های مسن   ورزش مناسب برای زنان مسن تر فواید بسیاری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *