مهم ترین مشکلات در بیماران مبتلا به ام اس 


مهم ترین مشکلات در بیماران مبتلا به ام اس 

مهم ترین مشکلات در بیماران مبتلا به ام اس 

 

سکوت سودی نداردصحبت کردن اولین مرحله رفع مشکل است

بزرگترین مانع برای درخواست کمک در مسائل جنسی، سکوت است. خیلی از اوقات افراد در مورد چنین مسائلی که ناراحتشان می کند، تمایل دارند که سکوت کنند. بهترین راه در این موارد در میان گذاشتن مسئله با پزشک یا شریک زندگی است.

اغلب متخصصان ام اس در مورد علایم جنسی از بیمارانشان سؤال می کنند زیرا این گونه مشکلات در این بیماری شایع است. هرچند بعضی از پزشکان در این مورد چیزی نمی پرسند. واقعیت امر این است که صحبت دربارهی مسائل جنسی برای هیچ کسی آسان نیست (حتی برای پزشکان) و اگر مجرد باشید که مطرح کردن نامحتمل تر خواهد بود.

به دلیل آنکه پزشکتان ممکن است از آن دسته افرادی باشد که نتواند راجع به مسائل جنسی راحت صحبت کند، شاید این سهم به عهدهی خودتان باشد که موضوع را برای اولین بار با پزشکتان مطرح کنید تا اطلاعاتی از وی کسب کرده یا کمکی از او بگیرید. اگر شرم حضورتان می شود که در مورد مسائل جنسی با پزشک یا پرستارتان صحبت کنید، ممکن است بخواهید این کتاب یا یکی از بروشورهای انجمن ملی ام اس را که دربارهی مسائل جنسی و روابط صمیمانه است، تهیه کنید تا در این رابطه راهگشای شما باشد (این بروشورها را می توانید در سایت زیر بیابید:

زمانی که نزد متخصصی مراقبت بهداشتی تان میروید. وی ممکن است درمان هایی را به شما توصیه کند یا برای کمک بیشتر شما را نزدیک متخصص ارجاع دهد. بعضی از اورولوژیستها (urologist) تخصصشان در رابطه با مسائل جنسی مردان است. و زنان اطلاعات و کمکهای مورد احتیاجشان را احتمالا از پرستاران مخصوص بیماری ام اس  یا متخصصان بهداشت روانی یا متخصصان زنان کسب می کنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد