قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / موثرترین درمان بیماریهای پروستات با گیاهان دارویی
بیماریهای پروستات
بیماریهای پروستات

موثرترین درمان بیماریهای پروستات با گیاهان دارویی

موثرترین درمان بیماریهای پروستات با گیاهان دارویی

بیماریهای پروستات

گرچه پروستات جزو سیستم ادراری محسوب نمی شود، اما تغییرات ان که در مردان بالای پنجاه سال بسیار شایع است باعث بروز ناراحتیهایی می شود که بسیار شبیه بهبیماری های مثانه و کلیه هستند.

بزرگ شدن پروستات یا تورم آن به دلیل عفونت، مجرای ادرار را مسدود می کند و باعث بروز مشکلاتی در دفع ادرار می گردد. در اغلب موارد این بزرگی خوش خیم است ولی باید برای تشخیص احتمالی سرطان توسط پزشک متخصص بررسی گردد.

در بسیاری از موارد انجام عمل جراحی ضروری است، اغلب مردان از این عمل جراحی بسیار هراسناکند و با سهل انگاری از معاینات پزشکی به موقع اجتناب می کنند، اما با مصرف چای های گیاهی مؤثر مخالفتی ندارند. عجیب نیست که فروشندگان با معرفی گیاهان بیضرر به عنوان داروهای اعجاب انگیز و تبلیغ آنها به عنوان اکسیرهای مردانه به موفقیتهای فراوانی دست مییابند.

به طور مثال اخیرا شکوفه بیدمشک بسیار مورد توجه قرار گرفته است و ادعا می شود که چای شکوفه بیدمشک تمام انواع بیماری های پروستات و حتی سرطان را درمان می کند. در ابتدا تهیه کردن آن بسیار دشوار بود، زیرا توسط برخی از افراد احتکار و به قیمت گران فروخته می شد.

کیفیت آن نیز بسیار نامطلوب بود، در نمونه هایی که بیماران به من نشان دادند برگ چندانی به چشم نمی خورد بلکه قسمت اعظم آن چوبهای خشک و ساقه هایی بود که به روش درستی خشک نشده بودند.  تحقیقاتعلمی دقیقی که بتوان راجع به آن قضاوت کرد تا به امروز صورت نگرفته است.

البته گزارشهایی مبنی بر بهبود وضع دفع ادرار بیماران وجود دارد، ولی این که چای بیدمشک بتواند بزرگیپروستات را درمان کند تاکنون ثابت نشده است. بنابراین، بدون مشورت با پزشک از مصرف چای بیدمشک اجتناب کنید! بیماریهای پروستات باید توسط پزشک معالجه شوند. البته میتوان به کمک داروهای خانگی امتحان شده، چای ها و حمام های گیاهی و خوردن تخم کدو که تأثیر مدر دارند از درمانهای دارویی حمایت کرد.

چای بولاغ اوتی

بولاغ اوتی همیشه در طب سنتی جایگاه ویژه ای داشته است. حتی در پزشکی نوین نیز آن را به عنوان داروی مدر می شناسند. در چای های مخلوط که برای دوره های درمانی بهاره و پاییزه مصرف می شوند نیز از این گیاه استفاده می شود.

افرادی که دچار ادم (احتباس مایعات) ناشی از کم کاری قلبی و کلیوی هستند، طبق دستور سازمان بهداشت انواع چای ها و چای های مخلوط مدر را نباید به مقدار زیاد و در درازمدت استفاده کنند. این گیاهان شامل بولاغ اوتی، برگ درخت غان، دم اسب، ارتسیفون (نوعی چای هندی مخصوص مثانه و کلیه)، علف طلایی و انونیس هستند.

لطفاً قبل از مصرف این گیاهان با پزشک خود مشورت کنید.

 طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشقچای خوری برگ بولاغ اوتی را با لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و صاف کنید. در یک دورهٔ درمانی بین سه تا چهار هفته روزانهدو فنجان چای شیرین نشده بنوشید.

چای مخلوط بولاغ اوتی وبرگ درخت غان

مصرف این چای مدر برای افزایش حجم ادرار در بیماران مبتلا به ناراحتی های پروستات مفید است. . بیمارانی که معده بسیار حساسی دارند ممکن است با مصرف درازمدت قاصدک دچار درد معده شوند که در این صورت باید درمان رافوراً قطع نمایند.

برگ بولاغ اوتی ۲۰ گرم، برگ درخت غان (توسی) ۱۰گرم ،غالافلوپیا ۱۰ گرم ،ریشه و گیاه قاصدک ۱۰گرم ،دم أسب ۱۰گرم، آرتسیفون ۱۰گرم

طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق چای خوری از مخلوط گیاهی را با 1/4 لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و صاف کنید. دریک دورهٔ درمانی بین سه تا چهار هفته، روزانه دو فنجان چای شیرین نشده بنوشید.

درمان با تخم کدو

پزشکان متخصص مجاری ادرار مصرف تخم کدو را برای درمان بزرگی پروستات مفید می دانند. احساس عدم تخلیه کامل مثانه کاهش پیدا می کند، جریان ادرار قوی تر می شود و تأخیر در شروع جریان آن به وجود نمی آید.

مقدار کمی ادرار به مثانه برمی گردد و احساس فشار در مثانه و مجاری ادراری کاهش می یابد یا کاملاً از بین می رود. عضلات مثانه قوی تر می شوند و روند بزرگ شدن پروستات کندتر یا متوقف می شود. در مورد کوچک شدن پروستات دچار بزرگی خوش خیم یافته های معینی وجود ندارد.

مصرف طولانی مدت تخم کدو هیچ عارضه جنبی به همراه ندارد. تهیه چای تخم کدو توصیه نمی شود. بهتر است تخم کدو را از داروخانه خریداری کنید، زیرا کدوهای پرورشی مواد مؤثر بیشتری از کدوهای کاشته شده در باغچه های خانگی دارند.

 روش مصرف: به طور منظم، روزانه سه بار پنج تا ده عدد تخم کدو را به خوبی بجوید و بخورید.

Sebal Serrulata D3

این دارو که شکل هومیوپاتیک نخل کوتاه استبه دلیل تأثیرات خوبی که بر بیماریهای پروستات و مشکلات دفع ادرار دارد تبدیل به داروی خانگی محبوبی شده است. در طب سنتی آن را سوند هومیوپاتیک می نامند. تأثیرات آن مناسبت بودن این اسم را ثابت میکند.

 روش مصرف: روزانه سه تا پنج بار، سه تا پنج  قطره از دارو را در مقدار کمی آب بریزید و میل کنید. (این دارو حاوی الکل است.)

حمام گل یونجه و دم اسب

در بیماری های پروستات استفاده از حمام های متناوب با این دو گیاه دو بار در هفته به عنوان روش محافظتی توصیه می شود. عصاره های اماده با کیفیت عالی در داروخانه ها قابل تهیه است (لطفاً به روش مصرف آنها توجه نمایید)، خودتان نیز می توانید آن را تهیه کنید.

طرز تهیه حمام گل یونجه: پانصد گرم گل یونجه را در سه لیتر اب بریزید و حرارت دهید تا بجوشد، پس از سی دقیقه دم کشیدن آن را صاف کنید و به اب حمام (وان) اضافه نمایید.

طرز تهیه مکمل حمام با گیاه دم اسب: صد گرم از گیاه را در سه لیتر آب گرم به مدت یک ساعت دم کنید و پس از صاف کردن آن را به آب حمام اضافه نمایید.

روش مصرف هر دو مکمل حمام: دمای مناسب برای حمام ۳۸ درجهٔ سانتی گراد و زمان مطلوب حدود پانزده دقیقه است. پس از حمامیک ساعت استراحت کردن در تختخواب توصیه می شود.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *