مکمل هایی برای کاهش وزن…


مکمل هایی برای کاهش وزن…

مکمل هایی برای کاهش وزن...

 

چیتوسنchitosan

این ماده نوعی الیاف طبیعی است که در پوست خرچنگ موجود میباشد، و مانند جذب کننده چربی، هنگامی که ۱۵ دقیقه قبل از غذاخوردن آن را میل کنید، عمل میکند. تحقیقات نشانگر این مسئله است که از آن جایی که این ماده غیر قابل هضم است، به چربی مواد غذایی که میل می کنید.

میچسبد و به سرعت همراه با آن از بدن شما خارج می شود. مطالعات در این زمینه نشانگر این مسئله است که، اگر افراد از ماده چیتوسن استفاده کنند بطور متوسط ۸٪ از وزن بدن خود راکم خواهند کرد. نتیجه این کار وقتی مؤثرتر است که با آب لیموترش لیمو و یا پرتقال قبل از خوردن غذا نوشیده شود.

پیکولیتیت (chromium picolinate)

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مردمی معمولاً اضافه وزن بیشتری دارند که با کمبود کروم در بدن خود مواجه هستند. مکمل پیکولینیت و پولی نیکوتیت کروم چند سالی است که مورد استفاده قرار گرفته است. این مواد یک ماده غذایی رژیمی هستند که نقش مهمی در پردازش چربی و کربوهیدراتها بازی میکنند. بسیاری از مصرف کنندگان این مادهٔ اظهار داشته اند که با خوردن آن تمایل به استفاده از مواد قندی در آنان کم شده است. شما میتوانید از این مکمل در زمانی که رژیم غذایی شما فاقد موادی با درجه بالای کروم است استفاده کنید. قارچ ها، سیبها، بروکلی ها و پنیرها حاوی مقدار زیادی کروم هستند.

پزشکان توصیه می کنند که به طور روزانه بین به ۵ تا ۰ ۲۰ میلی گرم از این مکملها مصرف کنید. مکمل هایی از این نوع معمولاً در واحدهای ۲۰۰ میلیگرمی فروخته می شود و یا به طور ترکیبی با بقیه مواد در اندازه های متفاوت در بازار عرضه میشود. این مواد در داروخانه ها، فروشگاههای مواد غذایی - بهداشتی، سوپر مارکتها و فروشگاه های عمومی موجود میباشد.

سی ال ای (CLA)

این مکمل، یک لینولیک اسید ترکیبی از گروه اسیدهای چرب است که زیر نام تجاری تونالین به فروش میرسد. این ماده از انباشت چربی در بدن جلوگیری کرده، و در نتیجه موجب کاهش وزن بدن می شود. (CLA) همچنین کشیدگی طبیعی عضلات را افزایش داده، کارآیی مواد غذایی را بهبود میبخشد و دارای خصوصیات آنتی اکسیدان می باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد