مکمل های غذایی  و نقش آنها در زیبایی 


مکمل های غذایی  و نقش آنها در زیبایی 

مکمل های غذایی  و نقش آنها در زیبایی 

 

 در حقیقت خانمی بیشتر به ظاهر خود اهمیت می دهد که مکمل های غذایی را جزو واجبات است.

بتاکاروتین   (BETA CAROTENE

  • این ویتامین که جزو گروه ویتامین های A است، در اصل از غشای سلولی و سلولهای پوست در برابر بنیان های آزاد محافظت میکند. این بدان معناست که به حفظ رطوبت و چربی در پوست . .کمک میکند

بیوتن BIOTIN

این مکمل جزو گروه ویتامینهای B است که به رشد سلولی کمک کرده و همچنین رشد موها را بهبود میبخشد. افرادی که دارای ناخنهای بسیار نازک هستند، نیز از کمبود این ماده در بدن خود رنج میبرند

جلبک سبز-آبی (BLUE GREEN ALGAE)

همچنین تیزی حواس را بالا میبرد. طرفداران پروپا قرص این مکمل ابراز داشتهاند، که با مصرف  کپسولهای این مکمل اشتها و خواب آنها کمتر شده، و قدرت خلاقیت آنها نیز افزایش یافته است.

روغن گل گاو زبان BORAGE OIL

این مکمل برای درمان بیماریهای پوستی و همچنین سلامتی پوست مفید است. این ماده روغنی طبیعی  است که نه فقط رطوبت و چربی را در پوست های خشک و آسیب دیده از روغنی طبیعی  افزایش  میدهد، بلکه باعث درمان پوست های  جرم گرفته و پوسته پوسته شده میشود. در ضمن با مصرف این مکما بافت پوست شما نیز بهبود می یابد.

ویتامین C

تحقیقات در این زمینه ثابت کرده است که ویتامین C از پوست شما محافظت کرده و علایم صبر پیری را محو میکند و نامنظمی رنگ دانه های پوست را از بین میبرد. ویتامین C برای ساخت کولاژن استخوانها ضروری است، زیر این ماده پیوند دهندهٔ سلولهای پوست به یکدیگر است. با کمبود این ویتامین مواجه شدید، پوست شما پرچین و چروک و ناصاف می شود. ویتامین همچنین با کمک به عملکرد مناسب، غدد چربی زیر پوست، به انقباض منافذ پوست کمک میکند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد