میانگین وزن نوزادان هنگام تولد


میانگین  وزن نوزادان هنگام تولد

میانگین وزن نوزادان هنگام تولد

 

جثه ی نوزاد به طور کلی، وزن تمام نوزادان در همه جا حدود ۲۷۰۰ تا ۳۶۰۰ گرم و قد آنها ۴۶ تا ۵۶ سانتیمتر است. اندازه ی دقیق به سن دوران بارداری نوزاد (تعداد هفتههایی که بارداری طول کشیده)، ژنتیک و سایر عوامل بستگی دارد؛ از جمله اینکه مادر دیابت داشته یا نه، همچنین مصرف سیگار، مناسب بودن تغذیه در دوران بارداری و بسیاری دلایل دیگر شاید متوجه شوید سر نوزاد شما به نسبت بدن او بزرگ و نامتناسب است.

این خصیصه در تمام نوزادان حقیقت دارد. نوزاد شما قادر به راست نگه داشتن سر خود نیست و برای آنکه بدون کمک بتواند سر خود را نگه دارد، برای تقویت عضلات به حد کافی به زمان نیاز دارد. همچنین ممکن است متوجه نقاط نرمی در پشت و بالای سر نوزاد بشوید. این نقاط ملاج نام دارد و محلی است که استخوانهای جمجمه ی نوزاد با هم تلاقی می کند. ملاج امکان رشد سریع مغز نوزاد را میسر می کند.

محل پشتی (ملاج خلفی) معمولا ظرف چند ماه بسته می شود، ولی ملاج جلویی یا فرق سر (نقطه ای که اساسا به آن منطقه ی نرم گفته می شود) معمولا تا ۱۰ ماهگی یا یک سالگی نرم می ماند.

نوزاد شروع به تنفس می کند اغلب، نوزاد کمی بعد از تولد به طور طبیعی شروع به گریه می کند، ولی هر نوزادی فورا گریه نمی کند. گریهی از ته گلو نوایی است که به گوش تمام پرسنل بیمارستان آشناست، زیرا می دانند گریه موجب اولین تلاش های تنفسی نوزاد می شود. اما تنفس طبیعی می تواند بدون گریه با صدای بلند آغاز شود، و برخی از نوزادان تنها نالهای خفیف می کنند. برخی از نوزادان حتی اگر با دسی بل بالا فریاد نکشند، تنفسی عادی دارند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد