قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / ناباروری و درمانی متفاوت …
ناباروری
ناباروری

ناباروری و درمانی متفاوت …

ناباروری و درمانی متفاوت …

ناباروَری، عقیم بودن و سَتَرْوَنی را گویند که در بیشتر جانداران از جمله گیاهان و حیوانات پیش می‌آید.

علل ناباروری

ناباروری دارای علل متعددی است که مربوط به هر دو جنس (زن و مرد) می باشد. بارور نشدن یا مربوط به بارور نکردن است یا مربوط به باردار نشدن که هر یک جداگانه بررسی می شود. برای جستجو بارورکننده (مرد) کار آسان تر و ساده تر است زیرا با یک آزمایش نطفه علت اصلی معلوم می شود. بدین طریق که کمبود نطفه یا نبودن آن علت را مربوط به مرد، در غیر این صورت بیشتر متوجه زن است آزمایشات و بررسی  پزشکی زنان مامایی، علت را آشکار می سازد در هر صورت برای پیدایش جنین سلامتی هر دو لازم است.

بیماری شایع که باعث نازایی می گردد بیشتر از نوع عفونت است. مثل چسبندگی لوله ، وجود عفونت در واژن و کیسه رحم و نیز عفونی شدن خود تخمدان ، کجی رحم، چاقی بیش از حد .

مرتب بودن سیکل زنان گی و تخمک گذاری ماهیانه عامل دیگری است که بایستی به آن توجه نمود 

ناباروری در ایران 

تحقیقات انجام شده درکشور نشان می‌دهد که در واقع از هر ۶ زوج که تصمیم به بچه دار شدن می‌گیرند یک زوج صاحب فرزند نمی‌شود. آمار از وجود بیش از سه میلیون زوج نابارور در ایران خبر می‌دهند. مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش «تحولات جمعیتی ایران، فرصت‌ و تهدید» با بیان مطلب فوق افزود: سال گذشته یک میلیون و ۵۳۰ هزار در کشور تولد صورت گرفت و ۲۵۰ هزار مورد سقط جنین رخ داده است که آمار سقط جنین روند نزولی را طی می‌کند. پیشگیری از ناباروری ثانویه در دستور کار است تا عواملی که موجب ناباروری می‌شوند رفع شده و افراد نابارور صاحب فرزند شوند

 درمان ناباروری  

درمان به علت زمینه‌ بستگی دارد مثلاً واریکوسل در مردان قابل جراحی است یا بالابودن پرولاکتین در زنان با دارو بروموکریپتین درمان می‌شود.

درمان گیاهی ناباروری

شستشو واژن به وسیله جوشانده شحم حنظل به طور روزانه (۵ گرم شحم حنظل در یک بطر آب).

بادیان ۵ گرم نرم کوبیده با یک استکان گل قند صبح و عصر میل نمایند، این دستور را به مدت ۱۵ روز بعد از پاک شدن به کار برند. سه روز بعد از پاک شدن به مدت یک هفته شب  از شیاف زیر استعمال نمایند. (از راه واژن) میعه سائله ۲/۵ گرم مر ۲/۵ گرم جاوشیر ۲/۵ گرم قسط ۲/۵ گرم همه را نرم کوبیده خوب ساییده و با گلاب خمیر کرده شیاف هایی تهیه کرده هر شب یک عدد استعمال نمایند.

پس از اینکه نسخه بالا تمام شد در رگل بعدی دستورات شیاف  مثل قبل سه روز بعد از پاک شدن تکرار می شود. از روزی که حمام رفته و به اصطلاح پاک شده اند. این نسخه را ادامهمی دهند تا دارو تمام شود یعنی از روز پاک شدن تا روز قاعدگی بعد باید داروی زیر روزانهمصرف شود.

زراوند5 گرم

پودینه10 گرم

جوزهندی5 گرم

  هل غرابی ۵ گرم

تخم کرفس ۱۰ گرم

میخک ۵ گرم

سگبینج ۵ گرم

زنیان ۱۰ گرم

تربل ۵ گرم

زنجبیل ۵ گرم

گل گندم ۱۰ گرم

همه را نرم کوبیده روزی سه قاشق مرباخوری با آب عسل میل نمایند. اگر نازایی به علت تغییرات محیطی داخلی رحم در اثر گرمی مزاج باشد که منی را فاسد و به اصطلاح سوزاند درمان زیر توصیه میشود. علائم گرمی مزاج و تغییر محیط داخلی رحم عبارت است از گرمی، غلیظی و سیاهی خون حیض و زیادی رویش موی عانه و احساس گرمی و سنگینی ناحیه رحم.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *