قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / ناتوانی جنسی در آقایان چگونه است …؟؟
اختلال نعوظ
اختلال نعوظ

ناتوانی جنسی در آقایان چگونه است …؟؟

ناتوانی جنسی در آقایان چگونه است …؟؟

 

اختلال نعوظ چیست ؟

 

ناتوانی جنسی در آقایان(male impotence) که به آن  اختلال عملکرد نعوظ erectile dysfunction هم گفته می شود، نوعی اختلال جنسی است که با ناتوانی جنس مذکر در ایجاد یا حفظ نعوظ (erection) آلت به اندازه که برای نزدیکی جنسی کافی باشد شناخته می شود.

همچنین واژه ناتوانی جنسی (impotence) برای بیان وجود مشکلات دیگری که موجب تداخل با مقاربت و تولیدمثل می شوند به کار میرود که از آن جمله، می توان فقدان میل جنسی و مشکلات انزال و یا ارگاسم را نام برد.

 

اثرات روانی اختلال نعوظ

 

اختلال نعوظ، با عدم توانایی در سفت شدن آلت، یا حفظ سفتی آن به مدت کافی، یا سفت نشدن آلت به مقدار کافی همراه است و می تواند موجب عصبانیت فرد یا احساس تقصیر و گناه و افسردگی وی شود.

 

علت اختلال نعوظ

 

علل زمینه مختلف می توانند در روند نعوظ و در نتیجه، حصول مرحله ارگاسم در مرد و زن ایجاد اختلال نمایند که برخی از آنها، مشکلات طبی قابل درمان هستند.

مهم ترین علل عضوی ایجاد کننده ناتوانی جنسی، بیماری قلبی عروقی و دیابت، اختلالات عصبی (مانند آسیب ناشی از عمل جراحی برداشتن پروستات)، کمبود هورمونی (کم کاری غدد جنسی) و عوارض دارویی هستند.

اختلال نعوظ می تواند نشان دهنده وجود بیماری قلبی عروقی باشد. غالباً یک مشکل روحی روانی به عنوان عامل اولیه یا عامل پیچیده کننده بروز ناتوانی جنسی وجود دارد.

ناتوانی جنسی با منشا روانی هنگامی روی می دهد که نعوظ یا دخول به دلیل وجود افکار یا احساسات (دلایل روان شناختی) با شکست روبه رو می شود و نه در اثر مشکلات جسمانی و اغلب می توان به رفع این نوع ناتوانی جنسی کمک کرد.

نعوظ ممکن است حتی با وجود دوام تحریک جنسی، از بین برود؛ مثلاً علی رغم تحریک جسمی آلت تناسلی، صدای بلند و ناگهانی، یا تغییر شدید در نور و درجه حرارت می توانند به رفع کامل یا نسبی نعوظ منجر شوند.

 

درمان اختلال نعوظ

 

درمان جنسی – روانی

در مواردی که به نظر میرسد عوامل روانی یا عوامل ناشی از نحوه ارتباط زناشویی موجب ناتوانی جنسی شده اند، ازدرمان جنسی یا زوج درمانی استفاده می شود  

پمپ آلت

پمپ پنیس، از یک استوانه پلاستیکی و یک پمپ تشکیل شده است و باعث رانده شدن خون به آلت و در نتیجه، نعوظ آن می شود. با برداشتن پمپ، نعوظ بالغزاندن یک حلقه فشارنده به دور قاعده آلت حفظ میشود. از این پمپ باید بلافاصله قبل از نزدیکی استفاده نمود. این دستگاه با نام تجارتی Erec Aid در دسترس قرار دارد و در بیش از٪۹۰ افراد با موفقیت عمل نموده است.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *