قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ناثیر مواد غذایی بر چهره و رنگ پوست نوزاد
ناثیر مواد غذایی بر چهره و رنگ پوست نوزاد
ناثیر مواد غذایی بر چهره و رنگ پوست نوزاد

ناثیر مواد غذایی بر چهره و رنگ پوست نوزاد

ناثیر مواد غذایی بر چهره و رنگ پوست نوزاد

اثر غذا بر چهره ورنگ پوست نوزاد

اگر جنین در رحم پسری کاکل زری یا دختری گیسو گلابتون و بالاخره فرزند دلخواه پدر و مادر به عمل می آید نتیجه تغذیه ای است که مادر قبل از مجامعت و هنگام آبستنی خورده است. اگر رنگ نوزاد سیاه است اگر سفید یا سرخ است اگر چشمش سیاه و درشت یا زاغ و آبی یا قهوه ای است، اگر مویش سیاه، بور یا طلایی است، تمامی این ها به غذاهای مادر بستگی دارد. سلامتی جنین و مادر بستگی کامل به غذا دارد که مادر قبل از بارداری و در زمان حاملگی میخورد. جنسیت نوزاد با غذایی که مادر قبل از مجامعت و نیز در ماه های اول تا سوم میخورد نیز  ارتباط دارد.

همچنین کم مو بودن و پر مو شدن کودک نتیجه غذای مصرفی مادر است. رنگ چهره، رنگ مو، سرخی، سفیدی، سبزه نمکی و نیز مشکی شدن موی سر، بور شدن آن، همچنین داشتن چشم مشکی یا زاغ و داشتن چشم مشکی همه این ها بستگی به غذای مادر در سه ماهه اول آبستنی دارد. چندی است که اثر غذا در جنسیت مورد توجه قرار گرفته و روز به روز طرفداران این عقیده زیادتر می شوند.  اگر ماه سوم ابستنی مصادف با اواخر زمستان و ایام نوروز باشد بیشتر ممکن است نوزاد دختر شود. اگر این ماه مصادف با فصل کاهو بوده وزن آبستن مقداری از آن را بدون سرکه میل کند ممکن است نوزاد او پسر گردد.

اگر این ماه مصادف با فصل توت فرنگی باشد و زن آبستن از آن بخورد جنین او پسر خواهد شد. سبزی های جوان، جنین را پسر و سبزی های پیر جنین را دختر می کند. خرما و انگور کاملاً رسیده و شیرین جنین را پسر و سرکه آنها جنین را دختر می نماید. به تجربه ثابت شده است زنانی که هنگام آمیزش خونشان قلیایی است فرزندشان پسر و کسانی که خونشان اسیدی است نوزادشان دختر است. گوشت ها، قارچ ها و سبزی های کهنه، اسیدیته خون را بالا میبرند و این رژیم معمولاً در زمستان وجود دارد که میوه جات کمتری استفاده می شود و نیز میزان تعریق بدن کمتر می باشد. در ایام عید نیز به دلیل مصرف آجیل و شیرینی زیاد نیز اسیدیته خون بیشتر خواهد شد.

با مصرف اکثر موادی که کلسیم دارند انتظار میرود که اسیدیته کمتر شود، در حالی که اسیدیته خون بالا میرود و یا با مصرف غذاهایی مانند میگو، ماهی و خرما انتظار میرود که اسیدیته خون بالا برود در حالی که اسیدیه خون پایین آمده و به سمت قلیایی میل می کند و آن به دلیل فسفر بالای این مواد است. صرف میوه جاتی مانند توت فرنگی و انگور کاملا رسیده و موادی مانند جوش شیرین خون را قلیایی میکند. همچنین تعریق زیاد باعث کاهش اسیدیته و افزایش خاصیت قلیایی خون خواهد شد. غیر از عواملی که ذکر شد، عنصر گوگرد نیز که در ترکیبات مغز و نیز ترشحات غدد مردانه وجود دارد و در سرنوشت جنسیت جنین مؤثر است. هورمون های زنانه نیز ممکن است در سرنوشت جنسیت نوزاد مؤثر باشند.

چنان که اگر در سه ماهه اول زنی زیاد آب جو یا رازیانه بخورد نوزاد او بدون شک دختر می شود. به طور خلاصه اگر زن و مرد طالب پسر بودند هنگام آمیزش باید عملی انجام دهند که خون شوهر اسیدی و خون زن قلیایی باشد. یعنی مرد غذاهایی بخورد که خون او اسیدی شود و زن برعکس غذاهایی بخورد که خون او هنگام آمیزش قلیایی باشد و به عبارت دیگر مرد غذاهایی که طبیعت گرم دارند مثل پسته، بادام، شکلات و ماده قندی زیاد بخورد و زن برعکس، آب انگور، توت فرنگی، مرکبات و آپبلیمو میل کند و از خوردن گوشت، قارچ، سرکه، سیب ترش، آب جو و رازیانه خودداری کند. چنانچه زوجین خواهان نوزاد دختر باشند باید چند روز قبل از آمیزش شوهر خوراکی هایی که طبیعت سرد دارند و غذاهایی که خون را قلیایی می کنند زیاد بخورد و از خوردن مواد فسفردار مثل سیر و بادام خودداری کند و زن بالعکس عمل کند. همانطور که قبلا متذکر شدم نوع و مقدار ماده غذایی مورد استفاده میتواند تا حدود زیادی رنگ چهره، مو و رنگ چشمها و حتی پرپشتی و یا کم پشتی موها و… را در نوزاد مشخص کند. به عنوان مثال اگر میخواهید نوزاد شما دارای خرمن گیسو و موی فراوان باشد از شروع بارداری تا سه ماهه آبستنی، مصرف شنبلیله به خصوص خام آن باید توسط خانم مصرف شود. برگها وساقه های شنبلیله هورمونی دارند که شبیه به ترشحی است که به موها ریخته می شود. خوردن شنبلیله جهت بهبود و ازدیاد موی نوزاد فوق العاده مفید و مؤثر است. کسانی که به این وسیله دارای موی پرپشت می شوند کمتر دچار موخوره شده و موی آنها نخواهد ریخت. خوردن سایر سبزیجات نیز می تواند مؤثر باشد.

مطلب پیشنهادی

پوسیدگی دندان

بررسی سرعت و میزان عود پوسیدگی دندان کامپوزیت شده 

بررسی سرعت و میزان عود پوسیدگی دندان کامپوزیت شده    یکی از عیوب کلیه مواد ترمیمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *