قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / ناراحتی های مربوط به یائسگی….
ناراحتی های مربوط به یائسگی....
ناراحتی های مربوط به یائسگی....

ناراحتی های مربوط به یائسگی….

ناراحتی های مربوط به یائسگی….

در خلال ۴۰ تا ۵۵ سالگی تولید هورمون توسط تخمدان ها (هورمون استروژن و پروژسترون). رفته رفته متوقف می شود. خونریزی های ماهانه کمتر شده، رفته رفته کاملا از بین می روند.

menopause

این دوره را یائسگی و یا بند آمدن قاعدگی می گویند. هر زن این تغییرات و دگرگونی های هورمونی را به گونه ای متفاوت تجربه می کند. تقریبا یک پنجم از زنان این دوره و تغییرات هورمونی را اصلا احساس نمی کنند و یک سوم از زنان دچار گر گرفتگی و یا دمای بالا شده بدون هیچ گونه عوارض دیگر مربوط به یائسگی این دوره را سپری و می نمایند؛

در حالی که گروہ باقیمانده از دیگر عوارض عواقب مربوط به یائسگی و قطع دوران قاعدگی در عذاب هستند. از جمله شایعترین ناراحتی ها شناخته مربوط به یائسگی می توان به عرق کردن زیاد، تپش قلب سرگیجه بی خوابی خشکی پوست و خشکی غشای مخاطی، اشکالات در کنترل ادرار، عصبانیت  و عدم تعادل روانی اشاره نمود.

در این دوران زنان اغلب در خطر از بین رفتن بافت های ناحیه ای در بدن به علت وقفه گردش خون ھستند. علاوہ بر آن در اثر تخفیف و کم شدن تولید هورمون امکان پوکیاستخوان (Osteoporose) نیز بسیار بالا است.

پیشگیری :

تغذیه مناسب همراه با املاح و ویتامین های مورد نیاز بدن توجه کامل داشته باشید. علاوه بران محصولات ترکیبی با مبنای طبیعی و همچنین کیفیت خوب را به شما پیشنهاد می کنیم.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *