قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / نارسایی کبد و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
نارسایی کبد
نارسایی کبد

نارسایی کبد و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

نارسایی کبد و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

نارسایی کبد

برای درمان نارسایی کبد در مزاج ها گرم بهترین کار این است کهاول خون کم کنید، دوم با جوشانده هلیله و مغز فلوس پاک سازی کنید و در مرحله ی سوم یکی از نسخه هایزیر را استفاده فرمایید:

  • تمرهندی ۲۰ گرم، آلوچهای خشک ۲۰ گرم،زرشک 10 گرم همه را بجوشانید وآنه را صافکرده و هنگام مصرف ۱۰ گرم ترنجبین نیز در آن حل کنید و بنوشید. این کار را صبح و عصر و هر روز تکرارکنید
  •  هر روز ۲۰ گرم عناب نیم کوب شده را بجوشانید، بعد آب آن را صاف و با سکنجبین مخلوط کنید و بخورید.
  • • رازیانه، انیسون، تخم کرفس، ریشه  کرفس و ریشه  بادیان را به نسبت مساوی مخلوط و بجوشانید، آب صاف کردهای آن را هر صبح و عصر بنوشید.

نارسایی کبد در بلغمی مزاج ها:

نارسایی کبد در بلغمی مزاج ها دارای علایمی است از قبیل: سردی بدن در لمس، سفیدی رنگ ادرار، قی بلغمی، گرفتگی رنگ چهره، درد در طرف راست ناحیه کبد، که در این مورد مصرف ماء الاصول یا افتیمون یا ماء الجبیین با افتیمون، همچنین مالیدن روغن شب روی ناحیه ی کبد مؤثر خواهد بود.

نارسایی کبد در صفراوی مزاج ها:

نارسایی کبد در مزاج های صفراوی دارای علایمی است چون یبوست، گرمی و حرارت بدن، تلخی دهان، پریدگی رنگ چهره، استفراغ های سبزرنگ یا زرد و گاهی تب.

برای درمان ان پاکسازی بدن به وسیله مصرف هلیله و مغز فلوسی لازم است. اگر حرارت زیاد باشد، دوغ درست شده از ماست گاوبنوشید و ۵ گرم طلباشیر ساییده را نیز با مقداری رب انار میل کنید.

نارسایی کبد یا طحال همراه با ورم:

اگر نارسایی کبد یا طحاهمراه با ورم عمومی باشد باید هر روز سه مرتبه مقداری اکلیل کوهی رادم کنید  سپس آب  آن راصاف و شیرین سازید و بنوشید.

  •  هر روز مقداری آب زرشک، آب تاج ریزی و آب کاسنی را باسکنجبین مخلوط کردہ و مقداری شیرہ چهار تخمه به آن اضافه و میل کنید.
  •  تخم کرفس، دانه بادیان، ریشه  بادیان، ریشه کرفس، ریشه  کاسنی، ریشه کبر، اذخرمکی، اسارون و سلیخه را به نسبت مساوی مخلوط و بجوشانید، روزی سه مرتبه و هر بار یک فنجان از آب صاف کرده  آن را میل کنید و روی آن نیز یک لیوان ماءالشعیر نوشیده شود

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *