قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / نحوه انتقال بیماری اچ آی وی چگونه است؟
اچ آی وی
اچ آی وی

نحوه انتقال بیماری اچ آی وی چگونه است؟

نحوه انتقال بیماری اچ آی وی چگونه است؟

نحوه انتقال ایدز 

دانشمندان توانسته اند اچ آی وی را در خون، مایع منی، ترشحات مهبل، شیر پستان مادر، مایعات ریه و بافت مغزی شناسایی کنند. تمام این مایعات می توانند حاوی ویروس باشند، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند تمام این موارد میتوانند باعث انتقال بیماری شوند؛ در حال حاضر دانشمندان عقیده دارند که اچ آی وی از سه راه زیر انتقال مییابد: ۱. تماس با خون آلوده ۲. انجام فعالیت جنسی با یک فرد آلوده به ویروس ۳، تماس بین مادر و جنین و یا نوزادش.

انتقال از طریق خون

انتقال ویروس از طریق خون به روشهای زیر انجام می شود: استفاده مشترک از سوزن های آلوده در معتادان تزریقی، انتقال

خون یا محصولات خونی آلوده در بیمارستان، ایجاد آلودگی از طریق زخمها. (معتادان تزریقی مواظب باشید خطر در کمین است.)

انتقال از طریق فعالیت جنسی

انتقال ویروس از طریق فعالیت جنسی، شایعترین راه انتقال ایدز می باشد و این انتقال به روشهای زیر انجام می شود: حدود نیمی از موارد جدید بیماری ایدز در آمریکادر مردان هم جنس باز دیده شده است که در بیشتر موارد انتقال عفونت از مردان آلوده به زنان غیرآلوده صورت می گیرد، گرچه ممکن است عکس این قضیه نیز اتفاق بیفتد. (ای کسانی که با زنانی غیر از همسر خود مجامعت می کنید یا همجنس باز هستید بیماری ایدز دامن گیر شما خواهد شد.)

انتقال از مادر به کودک

یک مادر آلوده می تواند عفونت اچ آی وی را در حین حاملگی به جنین منتقل کند یا در هنگام زایمان از طریق تماس خونی، نوزادش را آلوده نماید؛ همچنین بعد از زایمان نیز ممکن است اچآیوی از طریق شیر آلوده به نوزاد انتقال یابد. (به مادران عزیز توصیه می شود که قبل از تصمیم بارداری، حتماً آزمایش دهید که به این بیماری مهلک دچار نباشید.)

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *