نحوه تمیز کردن پوست درپرتودرمانی و شیمی درمانی 


نحوه تمیز کردن پوست درپرتودرمانی و شیمی درمانی 

نحوه تمیز کردن پوست درپرتودرمانی و شیمی درمانی 

 

در موارد زیر چگونه پوست خود را تمیز کنیم؟

 در طول پرتو درمانی

 در این مدت، ضروری است که علائم قرار داده شده توسط پزشک و یا متخصص پرتو درمانی بر روی بدنتان را نشویید. این علامتها در نهایت کم رنگ شده و از بین میرود. برای شستشوی محل مورد معالجه فقط از آب ولرم استفاده کنید، و هرگز پوست آن قسمت را مالش ندهید.حتی برای خشک کردن آن قسمت نیز به آرامی حوله را روی آن قرار داده و بردارید.

شیمی درمانی

 بعضی از بیمارانی که در حال شیمی درمانی هستند، از خشک شدن پوست خود شکایت دارند. شما در این موقعیت، غیر از زمانی که آرایش خود را پاک می کنید و یا به علت کثیفی صورت خود را می شویید، از به کار بردن صابونهای قوی خود داری کنید. در حالت عادی به پاشیدن چندین بار آب ولرم بر روی پوست خود و به آرامی خشک کردن آن قسمت با حوله ای نرم اکتفا کنید.

مراقبتهای پوست و ناخن

 با بروز هر نوع بیماری ابتدا پوست شما آسیب می بیند. به خاطر داشته باشید همیشه قبل از آنکه رژ گونه شما پاک شود، آن را تجدید کنید، تا ظاهری طبیعی داشته باشید.

مراقبتهای روزانهٔ پوست

 ۱) پوست خود را با آب ولرم و نه داغ به همراه شوینده های حاوی چربی طبیعی بشویید. سعی کنید از صابونهای تحریک کنندهٔ پوست دوری کنید.

 ۲) از کرم های پر چرب که حاوی ویتامین A هستند، استفاده کنید. با مصرف این نوع کرم هانه تنها ویتامین به پوست شما میرسد، بلکه پوستی نرم و آماده برای آرایش کردن بدست می آورید.

 ۳) کرم پودرهای چرب، ظاهری طبیعی به پوست صورت شما میدهند. شما حتی ممکن است نیازمند نوع قویتر آن باشید تا چهرهای ملایم پیدا کنید.

۴) بر روی کرم پودر لایه نازکی پودر به وسیله برس بزرگ و نرمی بزنید.

 ۵) شما هنگام بیماری نیازمند رژ گونه و یا پودر برنزه رنگ هستید. با به کار بردن این پودرها ظاهر پف آلود و بیمار شما تغییر می کند. همچنین یک رژ گونهٔ صورتی و یا هلوی رنگ موجب برافروختگی طبیعی صورت شما می شود. هرگز از رژ گونه های پررنگ مانند قرمز، صورتی پررنگ و یا ارغوانی استفاده نکنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد