قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / نحوه درمان تورم غده لنفاوی!!!
غدد لنفاوی
غدد لنفاوی

نحوه درمان تورم غده لنفاوی!!!

نحوه درمان تورم غده لنفاوی!!!

غده لنفاوی

علت پیدایش ورم غدد لنفاوی (پشگ) دفاعی است که بدن در مقابل ورود میکروب ها، انگلها، قارچها و غیره از خود نشان می دهد، معمولاً هرجا پشگ وجود داشته باشد زخم، عفونت و آثار ورود میکروب به بدن را نیز بایستی در آنجا جستجو کرد. عفونتهای داخلی بدن و بیماریهای بدخیم و بیماریهای خونی و غیره، غدد لنفاوی بدن را بزرگ می کنند، در هر صورت با مشاهده و لمس پشگاهها، بایستی به عفونتها مشکوک شد.

راه درمان

بهترین راه درمان آن پیدا کردن علت اصلی و رفع آن و پاکسازی بدن از خلط غالب است، سپس داروهای مرخی مثل گل خطمی، گل بنفشه و تخم مرو را با موم و روغن مخلوط کرده و ضماد کنید. استعمال و به کار بردن داروهای رادع در این جا ممنوع است، مخصوصاً اگر تعداد پشگاهها زیاد باشد. پس از دادن داروهای مرخی (داروهای شل و نرم کننده)، بایستی داروهای محلل به کار برید. در ورم هایی که مبدا آنها زخم، عفونت و یا عامل دیگری باشد، ۱۰ .گرم زرنباد را کوبیده، بعد در آب خمیر و ضماد کنید

  • • برگ توت سیاه را ساییده و ضماد کنید. و اگر میخواهید سرباز کند از گذاردن ضماد برگ موقعی که پشک خوب نرم شده باشد استفاده کنید.
  • • ضماد تخم کتان، اسپرزه، گل خطمی و خمیر ترش مفید است.
  •  آجر پخته را نرم کوبیده با روغن کرچک خمیر کرده ضماد کنید تا باعث پخته شدن و سرباز کردنپشگ شود. مالش پشگاهها به طور عموم با روغنزیتون اکثرا مفید واقع میشود. این نکته لازم به تذکر است که دادن مبردات و رادعاتی، چون: صندل، اقاقیا، فوفل، گل ارمنی، گلاب، آب گشنیز و کاهو در ابتدای شروع بیماری یعنی زمانی که پشگاها در حال بزرگ شدن هستند خیلی مفید و مؤثرتر است. هنگامی که بیماری استقرار پیدا کرد دادن محلل ها مثل بابونه، تاجریزی، گل خطمی، تخم شنبلیله و مغز ناخنک توصیه میشود، در این موقع فقط داروهای حل کننده مؤثرند.

اگر تورم با درد و فشار همراه باشد منضجاتی مثل تخم بزرک، تخم شنبلیله، انجیر، شیر و تخم مرو را به محلل ها اضافه کنید. داروهای زیر نیز دارای چندین خاصیت میباشند از جمله: تومورهای ابتدایی را تحلیل برده و تومورهای نرم شده را منفجر کرده و آنها که نیمه خام شکافته شده باشند را نرم و آماده سرباز کردن می کند. این داروها عبارتند از:گل شیره  انگور (گلی است که در ظرفهای شیره انگور ته نشین شده است)، تخم شنبلیله و تخم کتان از هرکدام ۱۵ گرم و صبر زرد، مقل ارزق و ریوند چینی از هر کدام ۵ گرم، همه را نرم کرده، در گل شیره  انگور ریخته و ضماد کنید. اگر بخواهید توموری سر باز کند از داروهای زیر به کار برید و آنها عبارتند از: قرفه، اسپرزه، تخم شنبلیله، صبر زرد، مقل ارزق، آرد جو، صابون و پیاز پخته.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *