نحوه گفت و گو با دیگران در مورد نیازهایتان


نحوه گفت و گو با دیگران در مورد نیازهایتان

نحوه گفت و گو با دیگران در مورد نیازهایتان

 

اگرچه ممکن است بعضی روزها به نظر بیاید که حالتان خوب است، اما در ام اس ظاهر قضیه، همه چیز را نشان نمی دهد -- به خصوص اگر با علایم کمتر مشهود این بیماری از قبیل خستگی، ضعف، مشکلات مثانه یا تغییرات شناختی دست به گریبان باشید، ممکن است دیگران متوجه نشوند چه اتفاقی دارد برایتان میافتد یا به چه چیزی احتیاج دارید - یا ندارید.

قبلا به این موضوع اشاره کرده ایم، اما به تکرار آن میارزد: هیچ کس نمی تواند فکر شما را بخواند. این به خود شما بستگی دارد که به مردم اجازه دهید، اگر به چیزی نیاز دارید، چه موقع و چگونه به بهترین وجه به شما کمک کنند. همچنین شما هم فکر نکنید می توانید فکر مردم را بخوانید: این حقیقت که مردم صف نبسته اند تا به شما کمک کنند، به این معنا نیست که موضوع برایشان اهمیتی ندارد. کلید حل معما رابطه ی متقابل است دادن  پیامهای روشن ممکن است درباره ی قبول کمک از سایرین دچار احساسات چندگانه باشید.

از یک طرف میخواهید تمام کارها را به روال گذشته انجام دهید. از طرف دیگر، بعضی باشد. وقتی همه چیز روبه راه است، میخواهید هرکاری را خودتان انجام دهید تاکسی پا پیش بگذارد و کمکتان کند. مشکل، البته، در این است که مردم نمیدانندشما در چه اوضاعی به سر می برید مگر اینکه خودتان به آنها بگویید. به عنوان مثال،به کادر تحت عنوان «نمی توانید تمام کیک را بخورید و در عین حال مقداری از آن را هم نگاه دارید» نگاهی بیندازید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد