نسخه برای بیماریها / قسمت اول


نسخه برای بیماریها  / قسمت اول

نسخه برای بیماریها

 

نسخه ضد چربی مخصوصا کلسترول

تخم شنبلیله ۳۰ گرم - تخم شوید ۳۰ گرم - قرهقات ۱۰گرم - زرشک ۱۰ گرم - عناب ۱۰گرم. عنابها را نیم کوب کرده و با بقیه داروها مخلوط نموده، سه قاشق غذاخوری در چهار لیوان آب بجوشانند. تا سه لیوان شود. قبل از هر غذا یک لیوان میل شود. خوردن پیاز، که استرهای آن از ترومبوس یا لخته شدن خون جلوگیری میکند و عروق را متشبع و بازمی نماید و فشار خون بالا را پایین می آورد و کلسترول راکم کرده از سکته های قلبی جلوگیری میکند، توصیه می شود.

رژیم غذایی و نسخه فلبیت ( یا تورم قسمتی از عروق به علت وجود لخته خون)

اگر ویتامین Eکاملاً در رژیم غذایی روزانه نباشد، لخته های خون به سهولت پیدا شده راه خونی را بسته و مانع رسیدن خون به قلب یا ریه ها یا به مغز یا عضوی از اعضای بدن خواهد شد. و باعث تورم، بزرگ شدن و سنگین شدن همان عضوی میشود که لخته در آن گیر کرده است. ویتامین E بیشتر از همهٔ مواد غذایی در جلوگیری از لخته شدن خون مؤثر است . کسانی که به واریس عروق مبتلا هستند. لازم است روزانه از ویتامین E استفاده کنند. قبل از جراحی و بعد از آن اگر به بیمارانی که ممکن است در بدنشان خون لخته شود ویتامین E داده شود احتیاطی است به جا و سودمند. برای جلوگیری از لخته شدن خون روزانه می توان از دستورات زیر پیروی کرد. جوانه گندم ۱۰۰گرم - پوست برنج ۱۰۰ گرم - جوانه جو۱۰۰ گرم - گردو ۱۵۰ گرم - بادام زمینی ۱۵۰ گرم - ناخنک ۵۰ گرم - خارخسک ۵۰ گرم - آویشن ۵۰ گرم - رازیانه ۵۰ گرم - شاتره ۱۰ گرم - عناب ۱۵ گرم - زرشک، ۱۵ گرم - قره قات ۱۰ گرم . عناب و ناخنک و خارخسکها را نیم کوب کرده، به بقیه داروها اضافه کنند. که عبارتند از: آویشن، رازیانه، شاتره، زرشک، قره قات و از این مخلوط دو قاشق غذاخوری در سه لیوان آب جوشانده تا دو لیوان شود. قبل از هر غذا دو استکان میل شود و نیز جوانه گندم، پوست برنج ، جوانه جو ، گردو، بادام زمینی را جداگانه نرم کوبیده با شکر ۲۰۰گرم مخلوط نموده ، مانند قاعوت هر دفعه دو قاشق غذاخوری بعد از هر غذا میل کنند.

رژیم غذایی و نسخه چسبندگی ها (به علت پیدایش بافت جایگزینی 

چسبندگی ها همان بافت جایگزین می باشند. موقعی که زخمی یا تورم شدیدی در بدن پیدا شد، و یا عضوی تحت عمل جراحی قرار گرفت ، ممکن است پیدا شوند و مخاطراتی گاهی  شدیدتر از بیماریاولیه برای بیمار بوجود آورند. در کم شدن چربیهای کبد، سفت و شاخی شدن لوزالمعده، پژمردگی عضلانی، عفونتهای مثانه، در تب روماتیسمی و گرفتاری در قلب یا در عفونتهای لوله های رحم و بالاخره در هر تورم یا زخمی ممکن است، بافت جایگزین پیدا شود ویتامین E از پیشرفت بافتهای کلوئیدی و برآمدگیهای روی زخمهای سطحی بدن و پیدایش آنها جلوگیری میکند. اما اگر بافت جایگزین کاملاً مستقر شده باشد. دیگر ویتامین E مؤثر نخواهد بود. در زمان شروع التهاب یا موقعی که حدس زده شود که ممکن است بافت جایگزین پیدا شود. باید همزمان از ویتامین C به مقدار روزانه ۱۰۰میلی گرماستفاده شود.نسخه مانع تشکیل چسبندگی :مغز گردو ۲۵۰ گرم - مغز بادام زمینی ۲۵۰ گرم - مخمرجو ۱۵۰ گرم - جوانه گندم ۱۵۰ گرم - رعشه برنج ه ۱۵ گرم.همه را نرم کوبیده با عسل یا مربا یا در ماست حل کرده میل شود. صبح و ظهر وشب هر دفعه یک قاشق غذاخوری.

رژیم غذایی و نسخه مبتلایان به واریس

در وریدهای مبتلا به واریس معمولاً ممکن است لخته خون تشکیل شود و به جدار عروق بچسبد ، یا کنده شده در مسیر عروق پیش رود. چون تورم جدار رگها وجود دارد. اگر لخته خون هم ساخته شود. راه بندان یا بسته شدن عروق پیش می اید. چون بایستی خون به قلب برسد و مسیر عروق گرفته شده مانعی در سر راه است. لذا لازم می شود. رگهای فرعی پر خون شده از این طریق خون را به قلب برسانند. برای جلوگیری از رگهای واریسی و ممانعت از لخته، هر چه زودتر باید از رژیم غذایی ویتامین E دار استفاده شود. لذا بایستی از مواد خوراکی که دارای ویتامین E می باشند. روزانه استفاده شود.

رژیم غذایی و نسخه بانوانی که از قرصهای ضد حاملگی استفاده میکنند.

در زمان جلوگیری از بارداری به علت مصرف قرصهای ضد حاملگی نیاز بدن به ویتامین E بیشتر می شود. لذا برای جلوگیری از لخته شدن و ناراحتی های حاصله از آن ، باید از منابع ویتامین E و سبزیجات زیاد استفاده شود.نسخه برای این بانوان :جوانه گندم ۲۰۰ گرم - مخمرجو۲۰۰گرم - پوست برنج ۲۰۰ گرم - مغز گردو ۲۰۰ گرم - مغز بادام زمینی ۲۰۰ گرم.همه را نرم کوبیده با غذای روزانه، هر دفعه دو قاشق غذاخوری میل شود.

رژیم غذایی کمبود اکسیژن

در رژیم غذایی سفتی خون ، دردهای آنژینی (دردهای جلو قلبی ) در نارسایی های عروق غذا دهنده قلب (کرونرها) فیبروز ریه (جمع شدن و سفت شدن و کوچک شدن ریه) آسم برونشیت و ارتباط بین دیوارههای قلبی با یکدیگر و هر عاملی که باعث کم شدن اکسیژن خون بافتها می شود، باید از ویتامین E استفاده شود. زیرا ویتامین E احتیاج بدن را به اکسیژن کم میکند. و لخته های خون را حل میکند و در پیدایش عروق جدید مخصوصاً برایکرونرها مؤثر است. به عنوان بررسی و آزمایش به تعدادی بیمار که دچار ترمبوز (گیر کردن لخته خون در شریانها) شریان های غذا دهنده قلب بودند. روزانه دویست واحد ویتامین E داده شد. در این مدت که بیماران تحت درمان بودند. هیچ حمله قلبی رخ نداده است. خوردن روزانه سه لیوان آب میوه و کم کردن مواد گوشتی مخصوصاً گوشت قرمز و پختنی و خوردن ترنجبین و چهار تخم بصورت شیره کشی خیلی مؤثر است (تخم کدو، تخم هندوانه، تخم خیار، تخم خربزه) همه را نرم بکوبند، یک قاشق غذاخوری از چهار تخم و یک قاشق غذاخوری از ترنجبین را در یک لیوان آب جوش ریخته خوب بهم بزنند، صاف کنند و یک لیوان صبح و یک لیوان عصر بخورند.نسخه برای بیماریها  / قسمت دومنسخه برای بیماریها  / قسمت سومنسخه برای بیماریها  / قسمت چهارمنسخه برای بیماریها  / قسمت پنجم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد