نسخه برای بیماریها / قسمت چهارم


نسخه برای بیماریها  / قسمت چهارم
روی یکی از عناصر کمیاب است که مقدار بسیار کم آن برای زندگی سلولی لازم است و در تشکیل اسید ریبونوکلئیک (RNA) و دز کسی ریبونوکلئیک (DNA) که برای سلولهای بدن ماده حیاتی است دخالت دارد. کمبود شدید روی در مصرف غذاهایی که فسفر زیاد دارند دیده می شود. روی در چشم و اسپرم یافت می شود دکتر Walter.j.pOreS و همکارانش معتقدند که اگر ه ه ۲ میلیگرم از سولفات روی به بیماران مبتلا به سوختگی و زخمهایی که در اثر جراحی دیر خوب شدهاند و افرادی که زخمهای دیر خوب شدنی دارند داده شود، به زودی بهبودی می یابند. در مناطقی که روی کمتر یافت می شود. رشد بیضه ها و رشد آلت تناسلی و رشد جسمانی دچار اختلال می شود و بیضه ها بخصوص کوچک می مانند و موهای صورت و زهار نمی روید.روی در خانواده گردوییان و سبزیهای سبز و خرچنگها و صدفها وجود دارد. نیاز بدن به روی حدود ۱۵ تا ۲۰ میلی گرم روزانه است. در رژیم غذایی زخمهای کهنه وناباروری وسوختگیها باید از حبوبات ، تخم مرغ گوشت و نخودولوبیا، برگ سبز گیاهان، جوانه گندم ، سبوس برنج ، مخمر جو، شیر گردو، فندق ، پسته، و صدف استفاده کرد. نسخه زخمهای کهنه و مزمن : ریشه شیرین بیان ۲۵۰ گرم در دو لیتر آب جوشانده تا یک لیتر شود. با ان روزانه محل زخم را شستشو دهند. نسخه مؤثر دیگر : ناخنک، بادرنجویه، مرزنجوش، ریشه سوسن ، از هرکدام ۲۰ گرم انتخاب کرده مخلوط نمایند. چهار قاشق غذاخوری آن را در شش لیوان آب جوشانده تا دو لیوان شود. با آن روزانه سه دفعه زخمها را شستشو دهند

رژیم غذایی و نسخه ناباروری (برای زیاد شدن تخمک گذاری و اسپرم)

تخم شاهی ۵۰ گرم - تخم هویج ۵۰ گرم - تخم پیاز ۵۰ گرم - رازیانه ۳۰ گرم - زیره کرمانی ۳۰ گرم - جوزهندی ۱۵ گرم - زنجبیل ۱۰ گرم -دارچین ۱۰گرم - تخم یونجه و شبدر و کلم و شلغم از هرکدام ۲۰ گرم پس از مخلوط کردن نرم بسایند. روزانه سه قاشق غذاخوری چند روز با اب هویج و چند روز با شیر میلی نمایند. این نسخه نیز کمک مؤثری بر ازدیاد اسپرم نموده و قدرت باروری را زیاد مینماید. روزانه یک استکان که نصف آن عسل و نصف دیگرش آبپیاز سفید باشد در دو نوبت صبح و عصر نخود خام را سه روز با آب جوش بخیسانند آب آن را با عسل بتدریج بخورند نخودهای نرم شده خام را روزانه حتی بجای غذا میتوان مصرف نمود بهتر است در هنگام خوردن از پولک یا نبات هم استفاده شود (در نخود آرژنین که یک اسد آمینه محرک اسپرم است وجود دارد).

رژیم غذایی ناباروری

گوشت بلدرچین، پیاز سفید، ارده شیره، سبزی خوردن مخصوصا شاهی، شیر و زرده، تخم مرغ ، دارچین، جوزهندی، میخک، هل روی غذاها.

رژیم غذایی و نسخه میاستنی گراو یا شلی عضلات ولوپوس اریتماتو

منگنز ماده کمیاب غذایی است که برای متعادل ساختن بسیاری آنزیمهای داخل سلول لازم است. منگنز مستقیما به مصرف چربیها کمک میکند. زیرا به کولین یاری میرساند. در مبتلایان بهمیاستنیگراو چه خوب است که از کولین اینوزیتول و ویتامین E همراه منگنز استفاده نمایند. زیرا این گونه اجتماع مواد غذایی نتیجه بیشتری داده است. منگنز در بادام زمینی ، گردو، فندق ، جوانه جو ، جوانه گندم ، سبوس برنج و سبزیهای برگ وجود دارد. غلات تصفیه نشده همه گونه مواد غذایی لازم رابرای بدن دارا می باشند.

رژیم غذایی میاستنی گراو ولوپوس اریتماتو

بایستی سرشار از ویتامین E ، منگنز و اینوزیتول باشد. مثل : توت، زیتون، کنجد، سویا، مارچوبه، هلو، لوبیا، کرفس، بادمجان، نارگیل، تخم شنبلیله، تخم شاهی ، ارزن، شاهدانه، جگر ، دل ، قلوه، شیر، اسفناج، قارچها، نخود، خرما، جوانه گندم، سبوس برنج، مخمرجو، فندق، گردو و بادام زمینی.

نسخه برای میاستنی گراو

تخم شنبلیله ۵۰ گرم-تخم شاهی ۵۰ گرم - کنجد ه ۱۰ گرم- تخم کرفس ۵۰ گرم - جوانه گندم ۱۵۰ گرم - سبوس برنج ۱۵۰ گرم - مخمرجو ۱۵۰ گرم - گردو ۲۰۰ گرم - فندق ۱۰۰ گرم - بادام زمینی۱۰۰ گرم.همه را نرم کوبیده سه قاشق غذاخوری در شربت حل کرده ، صبح و ظاهر وشب میل شود.

رژیم غذایی و نسخه لاغر شدن

یکی از راه های مهم لاغر شدن کم کردن تمام مواد غذایی روزانه است. که مقدار کالری بدن راکم می کند. برای لاغر شدن از مواد زیر روزانه می توان استفاده نمود.۱-گوشت بدون چربی، آب پز یا کباب شده، بدون نان و گوشت گوسفند، بره، گاو و گوساله با کمی سالاد ۲- گوشت مرغ بدون پوست و چربی و انواع پرندگان حلال گوشت.۳- ماهیهای بدون چربی مخصوصاً آب پز شده یا کباب شده. بخصوص ماهی های دریایی و تازه.۴- خوردن سالاد با این فرمول : لوبیا چیتی کمی پخته، سیب درختی رنده شده، کاهو، کلم، گوجه فرنگی، خیار، سبزی خوردن قیچی شده در آن سالاد و باس یا ماست و آب لیمو و کمی شکر.۵ - سبزیجات جداگانه از هر نوع که دوست داشته باشند با کمی نان و پنیر ۶۔ میوه جات مخصوصاً سیب درختی ۷- مرغ آبپز بدون روغن و خوردن کمی پنیر بدون چربی.۸ - مصرف پودر مخمرجو ، پودر سبوس گندم ، پودر جوانه گندم ، پودر رعشه برنج صبح ظهر وشب یک قاشق غذاخوری در یک کاسه کوچک ماست ریخته همراه کمی غذا مصرف نمایند. ۹-لااقل باید روزانه ۸ لیوان تا ۱۲ لیوان آب نوشید. اگر آب را قبل از غذاهامیل کنند بهتر است زیرا جای غذا را میگیرد. ۱۰ - اادویه جات و چاشنی های غذایی را می توان بکار برد. ۱۱ - خوردن ویتامینها از هر گروه که باشد توصیه میشود. ۱۲- املاح معدنی برای سلامتی لازم است. باید روزانه از آنها استفاده نمود. بهترین منبعی که می تواند املاح و ویتامینها و اسیدهای آمینه لازم بدن را بدون چاق شدن تأمین کند، همان مخمرهای سهگانه است که به آن اشاره شد. ۱۳ - خودداری کامل از خوردن شیرینجات، مواد نشاستهای و غلائل و خوردن اسید لینولنیک (ویتامین F). باید توجه داشت وقتی که رژیم غذایی پر پروتئین (فقط مواد گوشتی ) بدون استفاده از مواد قندی، نشاستهای به کار میرود. تمام چربیهای بدن آب می شود. در زمانی که دقیقاً رژیم غذایی دارید، اگر حتی یک قطعه کوچک شیرینی و شکریا مواد دیگری که از کربوهیدراتها باشد ، مصرف کنید ، یک ترمز بزرگی در زمینه لاغر شدن کردهاید. خوردن سوپ جو که از گوشت مرغ بدون چربی و سبزی آش و جوی بلغور شده تهیه میشود و یا مخمّر جو که هیچ چربی و نشاسته ای ندارد و پروتئینهای با ارزش ان جذب بدن می شود. اشتها راکم میکند سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد. ادرار را زیاد میکند. و در نتیجه این سوخت و ساز اضافی موادی که باعث اضافه وزن شدهاند می سوزند و بدن را سبک میکنند.نسخه : روزانه از عرق زیره صبح و ظهر و شب یک استکان بزرگ استفاده شود و از مخمرها دو قاشق غذاخوری با یک کاسه ماست کوچک مخلوط کرده مصرف نمایند. نسخه برای بیماریها  / قسمت اولنسخه برای بیماریها  / قسمت دومنسخه برای بیماریها  / قسمت سومنسخه برای بیماریها  / قسمت پنجم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد