نسخه هایی از طب سنتی برای درمان زخم معده


نسخه هایی از طب سنتی برای درمان زخم معده

نسخه هایی از طب سنتی برای درمان زخم معده

 برای درمان زخم معده شیر، سیب زمینی، کلم، و آرامش در زندگی مفید است بسیاری امراض  جسمی  حتی  امراض آلرژی زا  ممکن است  علل و ریشه های عصبی  و روانی داشته باشند. زخم معده را هم می توان در ردیف امراض بالا گذاشت، بحران های  درد  در کسی که مبتلا به «اولسر معده» است، هنگامی شدت می کند که اضطرابی شدید بر او مستولی شود برای درمان زخم معده شیر، سیب زمینی، کلم، و آرامش در زندگی مفید است بسیاری امراض  جسمی  حتی  امراض آلرژی زا  ممکن است  علل و ریشه های عصبی  و روانی داشته باشند   زخم معده را هم می توان در ردیف امراض بالا گذاشت، بحران های  درد  در کسی که مبتلا به «اولسر معده» است، هنگامی شدت می کند که اضطرابی شدید بر او مستولی شود کسانی که د چار زخم معده هستند باید یک دوره طولانی از خود مواظبت کنند. تا بیماری به کلی برطرف شود. حتی اگر عکسبرداری هم اثری از باقی مانده «اولسر» نشان  ندهد  باز باید مواظبت از خود را  ادامه دهند  و ارامش  خود را  در زندگی حفظ کنند و نگذارند این آرامش توسط کسی یا کسانی مورد تهدید قرار گیرد. به بیماران زخم معده توصیه می شود که در صورت دسترسی ، هر روز مقداری شیر بخورند. و هر روز حداقل پوره چهار سیب زمینی بزرگ را میل کنند تا زمانی پوره سیب زمینی را می توانید با یک قاشق سوپخوری گرد مخمر آبجو مخلوط و غنی کنید و همچنین برای هر دو عدد سیب زمینی بزرگی که پور می کنید، یک زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید، اگر بیماری که زخم معده دارد مبتلا به نقرس هم باشد پوره را بدون زرده تخم مرغ به او بدهید.

پوره سیب زمینی  خام و کلم

به تجربه ثابت شده است کسانی که مبتلا به زخم معده ساده هستند اگر هر روز موقع صبحانه، ناهار و شام یک فنجان سیب زمینی خام رنده شده بخورند، خیلی زود زخم معده آنها شفا خواهد یافت. آب کلم خام هم در معالجه و درمان زخم های معده اعجاز کرده است و تاکنون بسیاری مبتلایان زخم معده با مصرف آب کلم خام بکلی شفا یافته اند. بیمار باید هر روز چهار یا پنج لیوان آب کلم خام را که بوسیله ماشین آب سبزی گیری برقی یا دستی گرفته شده است بنوشد. آب کلم خام را باید در فاصله غذاهای اصلی مصرف کرد و هیچ نوشابه دیگری ننوشید و اگر کی عطش داشت باید آب کلم خام را با آب آشامیدنی مخلوط کند و بنوشد. در ژاپن، مشاهدات بالینی در بیمارستانها ثابت کرده است که با طب سنتی زخم معده معالجه شده است. به این ترتیب که هر روز شش قاشق قهوم خوری از مربای زنجبیل به بیمار مبتلا به این بیماری داده اند و مشاهده کرده اند که پس از بیست روز بیمار به کلی شفا یافته است.

درمان آبسه با نسخه گیاهی

از آرد تخم کتان، ضماد گرم درست کنید و آن را روی آبسه بگذارید تا آبسه برسد و سرباز کند. از تخم شنبلیله هسم مثل تخم کتان می توان برای تهیه ضماد آبسه استفاده کرد. برای معالجه قطعی و از بین بردن علت درولی آبسه یعنی تصفیه خون، باید رژیم ضد سموم، بوسیله گیاهانی که خاصیت تصفیه کننده، مدر و مقوی دارند، گرفته شود.

فرمول گیاهان تصفیه کننده، مدر و مقوی برای خردسالان و بچه ها:

۱- گل بنفشه وحشی (کوهی):۲۰ گرم۲- رازیانه: ۲۰گرم۳- ریشه برگ با با آدم: ۲۰گرم۴- شیرین بیان: ۲۰گرمیک قاشق قهوه خوری از ترکیب این گیاهان را در یک فنجان آب به مدت سه دقیقه بجوشانید، و بعد آن را از روی آتش بردارید و پنج دقیقه بگذارید تا دم بکشد. هر روز باید سه فنجان از این جوشانده گیاهی را مصرف کنید. 

فرمول گیاهان تصفیه کننده، مدر و مقوی برای بزرگسالان

برگ درخت گردو: ۲۰ گرم برگ درخت زبان گنجشکی: ۱۰ گرم برگ درخت بولو: ۱۰گرم سنا : ۱۰ گرم یک قاشق قهوه خوری از مخلوط این گیاهان را در یک فنجان آب به مدت سه دقیقه بجوشانید و بعد آن را از روی آتش بردارید و بگذارید پنج دقیقه بماند تا دم بکشد و سپس آن را بنوشید. هر روز سه بار و هر بار یک فنجان از این جوشانده گیاهی را بنوشید.

برای رفع درد گوش

یک پیاز بزرگ را انتخاب کنید، وسط آن را درآورید تا گود شود و در گودی آن گل بابونه بریزید و آن را در خاکستر داغ آتش بگذارید تاملایم پخته شود. وقتی پیاز کاملا پخته شد، آن را از خاکستر درآورید و تمیز کنید و سپس آن را بفشارید تا آب پیاز پخته و گل بابونه از آن خارج شود.مایع بدست آمده را با قطره چکان و یا قاشق چای خوری در گوشی که درد می کند بریزید فوراً درد آن را برطرف می سازد.

دوای نفخ، سنبل ختایی است

کسانی که غذا را تند می خورند و نمی جوند، اغلب دچار نفخ شکم می شوند و حالت سنگینی و خماری را بعد از صرف غذا در خود احساس می کنند. علاوه ارشد خوردن و جویدن غذا، پرخوردن و بدخوردن و زیاد نوشیدن هم این عارضه را ایجاد می کند.وقتی شکم و روده ها نفخ می کند، باید بیست گرم تخم یا برگ سنبل ختایی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و یک فنجان از آن را پس از هر وعده غذا بنوشید. اگر گرفتار نفخ معده و روده ها هستید، یک ماه به نوشیدن دم کرده سنبل ختانی ادامه دهید، بکلی عوارض نفخ شکم در شما برطرف خواهد شد. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد