نسخه هایی از طب سنتی برای درمان زکام


نسخه هایی از طب سنتی برای درمان زکام

نسخه هایی از طب سنتی برای درمان  زکام

 وقتی  فصل سرما  اغاز می شود  ، زکام  این بیماری دیر آشنای پاییز و زمستان  و زمستان دوباره  شیوع می یابد.طریقه مبارزه با زکام، متعدد و متنوع است ولی در این میان، در طب سنتی، برای معالجه زکام طرق ساده و آسانی وجود دارند که تجر به صحت آنها را به ثبوت رسالیده است. این روشها، از این قرارند:

نسخه اول : برای درمان زکام

لیموی ترش  دارای خواص شفابخش زیادی است که تاکنون  شما هم به حکم تجربه آن را می دانید  و به ان اعتقاد دارید  حالا وقتی زکام  شدید   از اب لیمو  به عناون دوای بینی نیز استفاده کنید  و هر روز چند بار  ،چند قطره آب لیموی ترش را در بینی بچکانید  خواهید دید که به این وسیله  ساده زکام شما معالجه می شود.

نسخه دوم : اب گرم برای مبارزه با زکام

وقتی زکام شدید، صبح اشتا دو لیوان آب گرم بنوشید و هرسه ساعت این کار را تکرار کلید و شب هنگام هم سر ساعت پس از صرف شام، دو لیوان آب گرم بلوشید و به رختخواب بروید، لوشیدن آب گرم ز کام شما را معالجه خواهد کرد.

نسخه سوم: برای معالجه زکام

سه عدد سیب بزرگ لبنانی  که دارای خال های سیاه ریز روی پوست آنها است انتخاب کنید  و انها را خوب بشویید  و بعد با کاردی هرسه سیب را با پوست آن به برشهای خیلی نازکی ببرید و آن را در ظرفی که یک لیتر آب دارد. بریزید. پانزده گرم عناب را که ریزریز کرده اید همراه با پانزده گرم کشمش قرمز که تیزایی نباشد روی آن بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا بجوش بیاید و آنقدر بجوشد که نصف آبش بخار شود. بعد آن را در صافی پارچه ای بریزید و فشار دهید تا شیره سیب و عناب و کشمش گرفته شود. بعد صدوبیست گرم نبات کوبیده را به آن اضافه کنید و دوباره ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا آنقدر بجوشد که یک ربع لیتر مایع از آن باقی بماند.این شریت را در بطری دربسته ای بریزید و هروقت زکام شدید، صبح و شب قبل از صبحانه و شام یک یا دو قاشق سوپخوری از آن را بخورید. بزودی زکام شما برطرف می شود.

شربت سیب: نسخه ای دیگر برای درمان از کام

شربت سیب به ترتیبی که در زیر دستور تهیه آن داده میشود، برای معالجه زکام مفید است، و شما هم می توانید به آسانی آن را تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. پنج یا شش سیب درختی را با پوست تکه تکه کنید و آن را در ظرفی بریزید و روی آن دو لیتر آب جوش و صد یا صدوپنجاه گرم نبات کوبیده بریزید و در ظرفی را بگذارید تا پانزده دقیقه دم بکشد و آن را به عنوان نوشیدنی گرم مصرف کنید، بزودی زکام شما را برطرف خواهد کرد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد