نسخه های دارویی / قسمت اول


نسخه  های دارویی  / قسمت اول

نسخه  های دارویی 

نسخه زود رنجی مغز و اعصاب

بادر نجویه ۱۰۰ گرم هر روز صبح یک قاشق غذاخوری از آن را با دو لیوان آب دم کرده کمی بجوشد. قبل از هر غذا دو استکان میل نمایید، یا از ۱۰۰ گرم اسطوخدوسی استفاده نمایند.عرق یونجه و عرق گل پر برای این بیماران مفید می باشد. می توان از هر یک از عرقها روزانه صبح و ظهر و شب نصف استکان مصرف نمود.

رژیم غذایی و نسخه خستگی های دائم

در جریان تبدیل گلوکز به انرژی، اسیدپیروبیک و اسیدلاکتیک ایجاد میشود. سپس به کمک آنزیمهای حاوی ویتامین ۱ B، اسیدپیروبیک به اسیدکربنیک و آب تجزیه میگردد. و اسیدلاکتیک به گلیکوژن مبدل می شود. اگر ویتامین ۱ B به مقدار کافی به بدن نرسیده باشد تغییرات فوق ایجاد نمی شود. و اسیدها به همان صورت در بافتها باقی می مانند. که در نتیجه باقی ماندن، عارضه خستگی شدید عضلانی و علائم مسمومیت آنها ظاهر خواهد شد.این اسیدها در عضله قلب، خون و مغز جمع میشوند، عامل اصلی خستگی مغزی و ناراحتیهای مربوط به کمبود قند را در بدن آشکار میسازد.

نسخه برای خستگی های دائم

بهار نارنج ۱۰ گرم، بادرنجویه ۱۵ گرم، مرزنجوش ۱۰ گرم، نعناخشک ۱۵ گرم، پونه ه ۱ گرم گل گاوزبان ۱۵ گرم، اسطو خدوس ۱۵ گرم، سنبل الطیب ۱۵ گرم - ۲ قاشق غذاخوری در دو لیوان آب دم کرده کمی بجوشد قبل از هر غذا دو استکان میل نمایند. 

رژیم غذایی و نسخه ریزش مو

مبتلایان به ریزش موی سر و ابروها و مژه ها بایستی غذاهای خود را بیشتر از مواد طبیعی انتخاب نمایند و از غذاهای سرخ کرده و مانده بپرهیزند. و روزانه مخمر آب جو، جوانه گندم و پوست برنج (رعشه) با غذای روزانه مصرف نمایند. و اگر روزانه ۵ قاشق غذاخوری از شلتوک (پوست درشت برنج) را در پنج لیوان آب جوشانده تا ۳ لیوان شود با خوردن این سه لیوان صبح و ظهر و شب موها دیر سفید می شوند و برای ریزش آنها هم مفید است.-- در جریان ریزش موها باید از گیاهانی که دارای تریپ توفان هستند استفاده شود. این گیاهان عبارتند از: بادام زمینی ، فندق، گردو، انواع لوبیاها، عدس، تره، نخود، اسفناج، برنج، سویا، ذرت، کنجد، برگ شلغم ، آفتابگردان، کلم، بامیه، لوبیاسبز، نخود سبز، برگ کلم.

نسخه خیلی مؤثر برای ریزش موها

مورد ۱۰۰ گرم، شنبلیله ۱۰۰ گرم ، تخم شنبلیله ۱۰۰ گرم، تخم مورد ۵۰ گرم ، روغن نارگیل ۲۵۰ گرم . داروها را نرم ساییده در روغن نارگیل جوشانده ۲۴ ساعت مانده سپس صاف کرده از این محلول یک شب در میان به کف سرماساژ دهند و با نوک انگشتان خوب کف سر را مالش داده صبح در حمام بشویند. هفت، هشت روز اول موهای سست میریزند بعداً که ریشه موها تقویت شدند دیگر نمیریزند.

رژیم غذایی و نسخه کمبود نطفه و ناتوانی جنسی

افرادی که دچار کمبود نطفه می باشند، باید اول علل اصلی را ریشهیابی کنند و به دنبال آن به معالجه بپردازند. عفونت یکی از علل شایع است. بسته بودن لوله های اسپرم، ساخته نشدن اسپرم در محل اصلی خود، واریکوسل نیز عاملی است مؤثر برای ساخته نشدن اسپرم، اسید آمینه آرژنین برای ساخته شدن اسپرم بسیار مؤثر است این اسید آمینه در کنجد، چغندر، نخود، لوبیا، بادام زمینی ، ارزن، نارگیل، سیب زمینی و ترشی وجود دارد. در خانمها نیز عوامل بسیاری در نازایی مؤثر است که بایستی به ان توجه نمود. روی غذاهای روزانه هل و میخک، زنجبیل و دارچین بپاشند و از گوشت بلدرچین و کبوتر و گنجشک بصورت کباب استفاده نمایند.

نسخه کمبود نطفه

تخم شاهی ۱۰۰ گرم، تخم پیاز ۱۰۰گرم ، تخم هویج ۱۰۰گرم ، تخم کلم ۵۰ گرم، تخم تره ۵۰ گرم، سیاهدانه ۵۰ گرم، زیرهٔ کرمانی ۵۰ گرم، کنجد ه ۱۰ گرم. همه را نرم کوبیده، صبح وظهر وشب بعد از هر غذا یک قاشق غذاخوری باشیر استفاده شود (سه روز با آب هویج و سه روز باشیر). همچنین همزمان روزانه ۲۰۰ گرم خارخسک کوبیده را با ۲۵۰ گرم نخود خام به مدت ۲۴ساعت خیسانده، بعداً این خیسانده را در نیم کیلو شیر بپزند تا شیرها تمام شود و نخودها پخته شود سپس نخودها را جدا کرده، به مدت سه روز آن را میل نمایند. (باید توجه داشت که فقط نخودها را باید خورد بقیه قابلیت مصرف ندارند).

رژیم غذایی و نسخه اگزماها (حساسیتها)

کسانی که به خارش اگزما و حساسیت از هر نوع که باشد مبتلا هستند. باید روزانه از روغنهای اشباع نشده سه گانه که مکرراً به آنها اشاره شده است، استفاده کنند. که این روغنها یا اسیدهای اشباع نشده در کنجد، بادام زمینی، گردو، گل رنگ ، کرفس وحشی، ارزن، غازیاقی، آفتابگردان، قدامه شیرازی و در بلادر وجود دارد و نیز به مدت زیادی حتی تاسه، چهار ماه (تا اگزما برقراراست) از عرق شاطره، عناب وزرشک بایستی استفاده نمود، شستشو با مواد گوگردی یا پمادهای آن در بهبودی اگزما مؤثر است.

نسخه ضد اگزما

جوانه گندم ۵۰ گرم - در ۱۵۰ گرم روغن زیتون پخته ، صاف نموده ، روزی سه مرتبه به محل بیماری بمالندو بایستی قبلا با آب جوشیده ریشه شیرین بیان محلی خارش را شستشو دهند(۲۰۰گرم ریشه شیرین بیان را با ۲ لیتر آب بجوشانند تا آبها نیم لیتر شود. با آن روزانه محل خارش را بشویند).

نسخه ضد اگزما

۲۰۰ گرم پوست کلوزه خیلی نرم شده را (که پنبه هایش را خالی کرده باشند). در نصف بطر کمتر روغن زیتون پخته، ۲۴ ساعت بعد صاف کرده، با آن روغن محل را مالش دهند. نسخه ضد اگزما روغن کنجد ۱۰۰گرم - کتیرا ۵ گرم - موم ۵گرم - کافور ۱ گرم. همه را در روغن کنجد جوشانده، روزی سه مرتبه بمالند .نسخه  های دارویی  / قسمت دوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد