نسخه های دارویی / قسمت دوم


نسخه  های دارویی  / قسمت دوم

رژیم غذایی و نسخه رفع گرفتگی  کرونرها (رگهای غذا دهنده عضله قلب)

هنگامی که خون به شریانهای کرونر قلب نمی رسد، حیات بیمار را خطر بزرگی تهدید میکند. در این حال باید رژیم غذایی، به خوبی رعایت شود و از خوردن مواد کلسترول ساز و چربیها بخصوص از گوشتهای قرمز و هیجانات روحی ، خستگی و چاقی و سیگار و از هرگونه دخانیاتی پرهیز کرد و از سبزیجات و میوهجات، ماهی آب پز، مرغ، سبزیهای پخته با مرغ و جو استفاده کنند. باید توجه داشت که غذاهای پختنی را تاممکن است کنار گذاشته، در عوض از مواد خام و طبیعی استفاده نمایند. ماهی کباب شده یا آب پز غذای مطلوبی برای اینان میباشد. در جریان بسته شدن کرونرها، چون فقدان اسید لینولئیک ودو ویتامین از گروه ویتامینهای B یعنی کولین و اینوزیتول در بسته شدن عروق فوق دخیل هستند، لذا بهرهگیری از منابع این دو ماده حیات بخش را باید کاملاً مورد دقت قرار داد. منابع اینوزیتول و کولین در بحث کلسترول آمده است.

نسخه خیلی مؤثر برای رفع گرفتگی کرونرها

تخم شبدر کوبیده به تنهایی مؤثر استتخم خرفه ۱۰ گرم - سنبل الطیب ۲۰ گرم - گل گاو زبان ۲۰ گرم - ناخنک ۱۰۰ گرم - خارخسک ۱۰ گرم - رازیانه ۱۰۰ گرم - شاتره ۲۰ گرم - تخم کاهو ۵۰ گرم - تخم کاسنی ۵۰ گرم.همه را مخلوط کرده، سه قاشق غذاخوری از آنها را در سه لیوان آب دم کرده بجوشد تا دو لیوان شود. قبل از هر غذا دو استکان میل نمایند.هر روز صبح ناشتا نصف استکان سکنجبین، نصف استکان گلاب، یک استکان آب سیب درختی ، یک اسم تکان آب ترشک، نصف استکان آب ریواس مخلوط کرده میل نمایند. چند ساعت بعد از صبحانه میل کنند و سبزیجات و میوهجات بخصوص سیب درختی استفاده نمایند. خوردن روزانه ۳ لیوان آب میوه های مختلف، مثل هویج، پرتقال و سیب درختی کمک بزرگی را در بهبودی کرونرها می نمایند.

 مواد پاک کننده و ناسازگاری آن با دستها

مصرف غذاهایی که دارای ویتامین E و F هستند برای جلوگیری از بیشتر بیماریها مخصوصاً بیماریهای پوستی ارزش حیاتی دارند. این دو ویتامین ارزشمند کارهای بزرگی را در بدن انجام می دهند. که به اهم آنها اشاره شده است. ویتامین E در نخود، خرما، گندم، برنج، سویا، گردو و بادام زمینی و منابع کلی ویتامین E در محل شرح و بحث ویتامین E آمده است.ویتامین F: در روغنهای اشباع نشده سه گانه وجود دارد. در کنجد و روغن پنبه دانه و آفتابگردان و روغن بزرک به وفور یافت می شود.نسخه : پودر مخمر جو ۲۰ گرم - جوانه گندم ۲۰ گرم - شلتوک برنج ۲۰ گرم - مغز بادام زمینی ۲۵۰ گرم - شکر ۲۵۰ گرم. همه را نرم ساییده روزی سه قاشق غذاخوری، صبح و ظهر و شب بعد از غذا میل شود.نسخه مالیدنی : ریشه شیرین بیان ۲۰۰ گرم، دو قسمت شود. هر قسمت را در شش لیوان آب جوشانده تا یک لیوان شود. روزانه با این آب کف دستها را بشویند. سپس با روغن وازلین ۴۰ گرم - گلسیرین ۲۰ گرم - نشاسته ۱۰ گرم - همه را در هم ریخته حرارت دهند خوب به هم بسرشند، روزی سه مرتبه بمالند.

رژیم غذایی و نسخه جوشهای صورت

جوشهای دوران جوانی گاهی بعضی از صورتها را چنان خراب میکند که زندگی برایشان تنگ می شود. این مزاحمان دوران جوانی را با رژیم غذایی و دارویی هر دو باید درمان نمود. غذاهای مورد پسند این بیماری باید کاملاً طبیعی و سرخ نشده و همراه با مخمر جو باشد جوانه گندم، ماست و خیار، سکنجبین و خیار، سوپ جو، میوه جات کمی می خوش، سبزیجات، آبغوره، انار و برنج ساده از غذاهای مطلوب است. یکی از عوامل جوشهای صورت، صرف نظر از عوامل هورمونی ، کمبود ویتامین A هم در اینجا مؤثر است. که این ویتامین هم در جگر، هویج، زرده تخم مرغ و در بیشتر برگهای سبز گیاهان وجود دارد . مصرف اسیدهای چرب اشباع نشده و ویتامینهای گروه E و F و B لازم است. نسخه : گل ارمنی ۱۵ گرم - فوفل ۱۰ گرم سامازو ۱۰ گرم - گلنار ۱۰ گرم - کف دریا ۵ گرم. همه را نرم ساییده، یک قاشق غذاخوری از آن را در یک استکان سرکه و نصف استکان آب لیمو مخلوط کرده، خوب به هم بزنند. روزی چندین مرتبه روی جوشهای صورت بمالند. برای از بین رفتن جای جوشها باید از گل شیراز حل شده در آب جوش (یک قاشق غذاخوری در نصف لیوان آب جوش ) صورت را ماساژ دهند (به جای جوشها بمالند). نسخه دیگر : پودر مخمر جو ۲۰ گرم - پودر جوانه گندم ۲۰ گرم. در صد گرم روغن کنجد یا روغن زیتون ریخته پس از پخته شدن صاف نموده روزی چند مرتبه محل بیماری راماساژ دهند. قبلا محل بیماری را با جوشانده ۱۰۰ گرم شیرین بیان در دو لیوان آب خوب صورت را ماساژ داده بعد از خشک شدن روغن را روی ان بمالند. ناگفته نماند که برای شستن داروهای ضد جوش می توان از گل شیراز حل شده در آب جوش استفاده کرد.

رژیم غذایی و نسخه زبر شدن و خشک شدن موها و شوره سر

استفاده از سبزیجات، میوه جات و اسیدهای اشباع نشده و نیز از غذاهای طبیعی لازم است و نیز از غذاهای سرخ کرده و پر چربی و چربی های اشباع شده پرهیز نمایند. شستشوی پوست سر با اب برگ چغندر قرمز و یا از میوه های کاج به صورت جوشانده مفید استنسخه : روزانه کف سر را با آب برگ چغندر قرمز ماساژ داده یاماست و سرکه را به نسبت مساوی مخلوط کنند. با آن کف سر را ماساژ دهند و با آب برگ چغندر بشویند. نسخه  های دارویی  / قسمت اول

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد