نسخه کاملی از اسهال مسافران…


نسخه کاملی از اسهال مسافران…

نسخه کاملی از اسهال مسافران...

اسهال مسافران

یکی از دلایل اسهال شایع، اسهال در طول مسافرت است که به آن اسهال مسافران میگویند. برای پیشگیری از آن باید غذاها و محصولات لبنی را به دقت انتخاب کنید. میوه ها وسبزی های تازه باید به دقت شستشو شوند و به صورت تازه و میوه ها پوست کننده مصرف شوند. فروشندگان دوره گرد خیابانی خوراکی خریداری نشود. چون فروشندگان دوره گرد خیابانی به دلیل نداشتن تسهیلات بهداشتی کافی عامل بروز بیماری خواهند شد. مسافرانی که به مناطق پر خطر مسافرت می کنند باید از آب های آماده در بطری های بهداشتی و نوشابه های کربن دار موجود در بازار استفاده کنند و از مصرف آب از مکان های مختلف دوری گزینند. اسهالی که بیش از شش مرتبه در طول روز رخ می دهد بیش از دو روز طول خواهد کشید. در صورت وجود تب، وجود خون یا عفونت در مدفوع، غش کردن و افتادن به زمین، ضربان تند قلب یا ادرار بسیارکم لزوم بررسی طبی را میطلبد.

علائم اسهال:

طول مدت متوسط اسهال حدود 3 تا 6 روز است. 10درصد موارد بیش از یک هفته طول می کشند و ممکن است اسهال با دردهای شکمی، تهوع، سردرد، تب خفیف و استفراغ همراه باشد. کمتر از 5 درصد بیماران دچار تب بالا، مدفوع خونی یا هر دو می شوند.

افراد در معرض خطر:

اشخاصی که در معرض خطر بیشتری هستند شامل بالغین جوان، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف شده، دیابتی ها و بیماران دریافت کننده آنتی اسید هستند. میزان بروز در زن و مرد یکسان است. منبع اولیه عفونت، خوردن غذا یا آب آلوده به مدفوع است.

درمان اسهال:

اسهال مسافران اغلب بدون درمان بهبود می یابد. مایع درمانی خوراکی برای جایگزینی آب و الکترولیت از دست رفته سودمند است و به صورت معمول آب درمانی بالغین کافی است. دیفنوکسیلات و لوپرامید می توانند باعث بهبود علائم شوند، اما در صورت شدید بودن اسهال،تب بالا یا وجود خون درمدفوع باید از مصرف آنها خودداری کرد. شاید در مسافرانی که در مدت 8 ساعت، سه نوبت یا بیشتر اسهال دارند، بخصوص اگر با تهوع، استفراغ، درد شکمی، تب یا خون درمدفوع همراه باشد درمان ضدمیکروبی سودمند باشد. در حال حاضر رژیم درمانی رایج سیپروفلوکساسین 500 میلی گرم، دو بار در روز به مدت 3 تا 5 می باشد. اگر اسهال علیرغم درمان ادامه داشت، بیمار بایستی توسط یک پزشک معاینه شود و در صورت نیاز درمان ضد انگلی دریافت نماید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد