نسخه کاملی از درمان انواع بیماری های دهان و دندان در طب سنتی 


  نسخه کاملی از درمان انواع بیماری های دهان و دندان در طب سنتی 

  نسخه کاملی از درمان انواع بیماری های دهان و دندان در طب سنتی 

 

درمان درد دندان

-جویدن سعد به اندازه یک نخود

برای سفید شدن دندان

خمیر دندان (عسل + نمک ) پنج به دو هر شب

برای محکم کردن دندان

بعد از مسواک زدن، لثه را با ترکیب (سرکه ۲ واحد و گلاب ۵ واحد) ماساژ دهید

درمان بوی سیر

خوردن یک قاشق عسل، بوی سیر را از بین می برد.

درمان آبسه دندان در ۳ روز ( مجرب )

برای درمان این بیماری روشی بسیار ساده و مجرب وجود دارد که اعجاز می کند و با به کار بردن آن در عرض سه روز می توانید از شر این بیماری خلاص شوید، برای اینکار به موادزیر نیاز دارید : (یک حابه سیر رنده شده + یک عدد لیمو ترش شیرازی ( خارک ) یا دو عدد لیمو ترشی بزرگ معمولی + یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک لیوان آب + چند تکه یخ قالبی) آب لیمو ترش را گرفته، همراه عسل و سیر در آب مخلوط کنید و با یخ ، آن را خنک کرده و بخورید. از این ترکیب باید به مدت ۷۲ ساعت بجای آب و غذا استفاده کنید و چیز دیگری نخورید و تا ۷۲ ساعت استراحت مطلق نمایید.توجه: شیرینی خمیر دندان های امروزی یکی از علت های اصلی پوسیدگی دندان است.

درمان آبریزش دهان

از سردی معده  است. ۱) عسل ناشتا ۲) خوراک اسفند شبانگاه۳) اگر بچه باشد به مادرش گرمی بدهید (خوردن روزی ۳ عدد خرما شیر را گرم میکند) ۴) ملاج خود بچه را با مالیدن روغن کنجد یا سیاهدانه گرم کنید در این صورت اگر بچه نمی توانست راحت نفس بکشد، بینی اش باز می شود. توجه: اگر مادر بخواهد شیر گرم و پر داشته باشد خرما با عرق رازیانه بخورد.

درمان عفونت لثه

با عسل و نمک مسواک بزنید

درمان آفت دهان

یا گرم است (یعنی گرمی می خورد آفت می زند) و یا سرد است؛ اگر از گرمی باشد:- مزمزه رب انار، صبح و شب- حجامت عام و حجامت چانهو اگر از سردی است یعنی وقتی که استرس داشت دهانش افت می زند -با مزمزه عسل شب ناشتا -حجامت چانه

پرهیزها

۱) هیچگاه آب یخ ننوشید.(خیلی سرد) ۲) ترک آب بین غذا (بهترین وضعیت نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد ازان است.۳) کاهش سردی ها مخصوصاً شبانگاه (ماست، شیر، دوغ ، نوشابه و چایی)۴) سعی شود سردی ها با مصلحات آن مصرف شود، مثلا: ماست و دوغ با نعنا، کاکوتی و شیر با عسل یا خرما و … ۵) ترک چای شیرین با غذا که موجب ریفلاکس می شود.

علت  بوی  بد دهان

بوی بد دهان به سه دلیل بوجود می آید که جهت از بین بردن آن باید علت اصلی درمان نمود، این علت ها ممکن است یکی از موارد زیر باشد:سینوزیت و ریزش سینوسی شبانگاهعفونت دهان و لثه: استفاده از خمیر دندان عسل و نمک ( ۵ واحد عسل + ۲ واحد نمک)ریفلاکس معده ، هلیکوپاکتر معده:( یک لیوان عرق نعناع به همراه یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته پس از جوش آمدن ده دقیقه ملایم بجوشد بعد از ولرم شدن با کمی عسل شب ها موقع خواب میل شود .طول درمان بسته به نوع بیماری ۴۰ الی ۱۲۰ روز میباشد. لازم به ذکر است در بیماری زخم معده میتوان برای نتیجه گیری سریع از یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ استفاده نمود .

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد